Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

11. Niedziela Zwykła, Rok A
1. We wtorek o godz. 19.00 w naszej świątyni spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z I klasy szkoły średniej i ich rodziców.
2. W piątek przypada Dzień Ojca. Życzymy naszym ojcom Bożego Błogosławieństwa oraz pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, a za zmarłych zanosimy ufną modlitwę aby cieszyli się niebem.
3. Prosimy dzieci i młodzież, aby zakończyły rok szkolny przez przystąpienie do spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Z Sakramentu Pokuty będzie można korzystać w poniedziałek i we wtorek od godz. od 17.30. W poniedziałek uczniowie szkół podstawowych, a we wtorek młodzież ze szkół średnich. Prosimy rodziców, aby przypomniały i zachęciły swoje dzieci i młodzież do takiego właśnie zakończenia dziesięciomiesięcznego trudu szkolnego i katechetycznego.
4. Mszę św. dziękczynną za Boże błogosławieństwo w minionym roku szkolnym odprawimy w piątek o godz. 7.45. W czasie tej Mszy św. będziemy również prosili Bogu o Błogosławieństwo w czasie wakacji. Zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcję szkół i nauczycieli. Naszej gazecie PARAFIALNEJ błędnie umieszczono godzinę. Nie godz. 8.45, tylko 7.45.
5. Od ubiegłej niedzieli aż do wczesnej jesieni kawiarenka parafialna czynna jest w parafialnym ogrodzie. Zapraszamy do odwiedzania kawiarenki.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
7. Od najbliższej niedzieli aż do 03 września włącznie obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
8. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła. Jeszcze raz prosimy o zachowanie stosownego i godnego stroju, gdy przekraczamy próg świątyni.
9. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN oraz współfinansowaliśmy studnię o nazwie MARIANNA. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni, która będzie nosiła nazwę im. Ks. Kan. Romualda Jaworskiego. Środki na wybudowanie studni pochodzą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. Pojemniki na makulaturę i ubrania wystawione są na przykościelnych parkingach.
10. W niedzielę 25 czerwca odbędzie się Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina w godz. 14.00 – 18.00. Zapisy na rajd w szkołach i w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.
11. Od 30 czerwca do 2 lipca organizujemy 3 dniową pielgrzymkę na Kielecczyznę. W ramach pielgrzymki odwiedzimy św. Krzyż, św. Katarzynę. Miechów, Michniów, Oblęgorek, Kielce, Bodzentyn, Kałków, Wąchock i inne miejscowości. Noclegi w hotelu Magnolia w miejscowości Zgórsko k/Kielc. Koszt noclegów, przejazdów, wyżywienia i biletów wstępu wynosi 750 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na 10 dni przed wyjazdem. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i u ks. proboszcza. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
12. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na rekolekcje, które odbędą się od 8 do 14 lipca w Bablińcu k/ Obornik Wielkopolskich. Więcej informacji i możliwość zapisów na tablicy ogłoszeń.
13. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. i Odnowili Przyrzeczenia Chrztu Świętego oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej. Zgłoszenia u ks. Marcina.
14. Zachęcamy do wzięcia udziału w koloniach parafialnych w terminie 15 – 25 lipca 2023 r. Koszt kolonii wynosi 1650 zł. Dla osób zaangażowanych w parafii 720 zł. Zgłoszenia przez najbliższy tydzień. Zaliczka 300 zł, a pozostała sumę wpłacamy do końca czerwca. Po karty kwalifikacyjne na kolonie prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej i zakrystii. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
15. W dniach 23 i 24 czerwca organizowany jest spływ kajakowy od Bolęcina do Śniadowa z noclegiem w Jońcu dla rodziców wraz z dzieci zaangażowanymi w scholi parafialnej i w służbie ministranckiej i harcerskiej. Istnieje możliwość wzięcia udziału w 1 dniu spływu.
16. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny,
17. Dziękujemy za ofiary złożona na zakup granitu na alejkę procesyjną. PROBOSZCZ

Udostępnij to