Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 kwietnia 2021 r.
przez

3. Niedziela Wielkanocna, Rok B
1. Dzisiaj rozpoczynamy w Polsce XIII Tydzień Biblijny. Również dziś odbywa się w naszej Ojczyźnie V Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Msza św. i spotkanie będzie również transmitowane na fb.
3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., i spotkanie formacyjne dla uczniów klas II szkół średnich i starszych, kandydatów do Bierzmowania. Msza św. i spotkanie będzie również transmitowane na fb.
4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
5. W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
6. Również w piątek dzień swojego patrona obchodzą: ks. Wojciech Ciemerych i ks. Wojciech Czajkowski. Życzymy księżom Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
7. W najbliższym tygodniu, o ile pogoda na to pozwoli, rozpoczną się prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z obróbkami dekarskimi na kościele, plebanii, domu parafialnym, plebanii i budynku gospodarczym.
8. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
9. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
10. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
11. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
12. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
13. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
14. Zarządzeniem Ministra Zdrowia w chwili obecnej we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 20 m kw. powierzchni świątyni. W naszym przypadku, to 48 osób. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości. Komunia św. na rękę udzielana jest przy celi św. Maksymiliana. Komunię św. przyjmujemy na lewą rękę, a prawą ręką bezpośrednio przy kapłanie spożywamy. Przypominamy osobom przyjmującym Komunię św. na rękę, aby to czyniły z wielkim namaszczeniem. Tu nie może być pośpiechu. Po przyjęciu Komunii św. winniśmy spojrzeć na dłoń, na którą kapłan pożył Komunię św., czy tam nie zostały okruszyny Komunii św. Pan Jezus jest obecny w najmniejszej nawet okruszynie. Gdy zauważymy, nawet najmniejszą cząstkę winniśmy Ją spożyć. W tym trudnym okresie możemy również uczestniczyć we Mszy św. w sali teatralnej i w korytarzach obok, gdzie może przebywać 20 osób. Tam też jest udzielana Komunia św.
15. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny najnowszy numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Wielkanocy i Uroczystości Bożego Miłosierdzia. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
16. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
17. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to