Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 lipca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 lipca 2021 r.
przez

16. Niedziela Zwykła, Rok B
1. W piątek zakończyła się 32 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Nasze zawodniczki, zawodnicy i opiekunowie zdobyli 3 złote, 7 srebrnych i 5 brązowych medali. Gratulujemy osiągnięć i życzymy jeszcze lepszych miejsc na następnej XXXIII Parafiadzie. Dziękujemy również opiekunom, państwu Kindze i Andrzejowi Rogowskim za pomoc w organizacji wyjazdu
2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
3. W niedzielę 25 lipca przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Stąd też w najbliższą niedzielę 25 lipca, po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów mechanicznych, wypraszając u Boga za pośrednictwem św. Krzysztofa potrzebne łaski dla kierowców. Będziemy modlić się również o bezpieczeństwo na naszych drogach. Zapraszamy więc kierowców z pojazdami niezależnie od tego, czy pojazdy były już poświęcone czy też nie. W tym dniu, w czasie poświęcenia pojazdów, zbierane będą ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy, aby mogli sprawnie docierać do wszystkich zakątków swoich placówek misyjnych. To nasze podziękowanie za szczęśliwie przejechane kilometry. Kierowcy otrzymają specjalne obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa.
4. W najbliższą niedzielę obchodzony będzie również po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust zupełny uczestnicząc fizycznie lub przez środki masowego przekazu we Mszy św.. Odpust zupełny mogą również uzyskać osoby, które odwiedzą osoby starsze i samotne. Gdy nie ma możliwości fizycznego spotkania z racji pandemii to można to uczynić przez portale internetowe. Zachęcamy serdecznie do odwiedzenia starszych i samotnych osób. W Szczęść Boże znajdziemy Orędzie Ojca Świętego Franciszka na I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych oraz specjalna modlitwa.
5. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przypominamy, że w tym roku z racji pandemii każdy może wziąć udział w pierwszym i ostatnim dniu pielgrzymki oraz w jednym z wybranych dni. Dla naszego rejonu ten dzień wypada 10 sierpnia. Wszelkie informacje w Szczęść Boże.
6. Rozpoczynamy zapisy do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
7. Rozpoczynamy również zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sierpca, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, którą zapoczątkował nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Wojciech Czajkowski.
8. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
9. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
10. Do 29 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
11. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
12. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajduje się również czwarta część artykułu ks. profesora Ryszarda Knapińskiego z KUL-u poświęconego naszym witrażom oraz podobnym witrażom w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła w Würzburgu w Niemczech. Zachęcamy do lektury.
14. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z miejscowości Akita w Japonii –Matka Boża Różańcowa.
15. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Słudze Bożym Bernardzie Kryszkiewiczu, Pasjoniście, który pracował w Przasnyszu, a który w najbliższym czasie zostanie ogłoszony Błogosławionym.
16. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
17. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to