Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 lutego 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 lutego 2018 r.
przez

1. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci i Rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
2. W czwartek 22 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Prosimy, aby w tym dniu w godz. 19.00 – 21.00 zapalić w naszych oknach Świece Miłosierdzia. Prosimy również aby zapalić świece przy figurach i krzyżach przydrożnych. W ramach możliwości prosimy o wystawienie w oknach obrazów Jezusa Miłosiernego.
3. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, zwrócił się do biskupów w Polsce z prośbą, aby dzień 23 lutego 2018 r. był całej Polsce dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. U nas Msza św. we wspomnianej intencji w piątek 23 lutego o godz. 7.00.
4. Za tydzień w niedzielę 25 lutego w naszej parafii odbędzie się Sympozjum Naukowe poświęcone Społecznej Nauce Kościoła, organizowane przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej. Sympozjum rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.15, której przewodniczyć będzie Ks. Biskup Piotr Libera. Pierwsze wykłady o godz. 12.30 w auli domu parafialnego. Więcej informacji o sympozjum w Szczęść Boże, na stronie internetowej parafii i fb-u.
5. W niedzielę 25 lutego w Parafii św. Ojca Pio o godz. 17.15 odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
6. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w sobotę 10 marca.
7. Serdecznie zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej przygotowanej przez Salezjanów w Czerwińsku nad Wisłą. Wyjazd w niedzielę 18 marca w godzinach 11.00 – 16.00. Koszt biletu i wyjazdu wynosi 45 zł. Zapisy u ks. Radosława. Więcej informacji o programie wyjazdu w Szczęść Boże.
8. Niech Wielki Post, który rozpoczęliśmy, będzie czasem modlitwy, okazją do dzielenia się z biedniejszymi od nas oraz podjęciem osobistych wyrzeczeń. Te trzy postawy – modlitwę, jałmużnę i post przypomniał nam Chrystus w Środę Popielcową, jako konieczne warunki owocnego współprzeżywania z Nim Jego Męki i Śmierci. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej (piątek o godz. 16.30 – dzieci, o godz. 17.15 – dorośli i o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali (niedziela o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież otrzymują specjalnie pamiątki obecności na Drogach Krzyżowych.
9. W Wielkim Poście zachęcamy do dzielenia się z potrzebującymi. W każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 10.00 do 12.00 w siedzibie Parafialnego Zespołu Caritas, w domu parafialnym na parterze, możemy składać ubrania, odzież i produkty spożywcze.
10. We Wielkim Poście przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w dniach 11 do 15 marca, a poprowadzą je Ojcowie Redemptoryści z Torunia. Zachęcam do modlitwy w intencji Rekolekcji. Polecajmy w modlitwach Ojców Rekolekcjonistów i nas samych.
11. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 13.45. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w roku ubiegłym, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
12. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1968 i 1993 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 22 marca, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
13. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy uczniów na rok szkolny 2018/2019 r. Szkoła posiada internat. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
14. Siostry Nazaretanki zapraszają dziewczęta i ich rodziny na Dni Otwarte Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Nazaretanek z Oddziałami Międzynarodowymi w Warszawie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
15. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej MAKSYMILIAN w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
16. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
17. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2017 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
18. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Objawieniom w Lourdes oraz inne ciekawe artykuły. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go znajomym.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
20. Za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. Będzie to nasza wielkopostna jałmużna.
21. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to