Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 lutego 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

1. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B

1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Dzieci, które przybędą na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali otrzymają książeczki, gdzie wkleją specjalne pamiątki /prezentacja książeczki/. Dzieci, które będą na wszystkich lub prawie wszystkich nabożeństwach otrzymają nagrody.
2. Wczoraj w Afryce, w stolicy Kamerunu Jaunde została poświęcona studnia im. Ks. Romualda Jaworskiego. Więcej informacji na fb. Od dziś środki ze zbiórki makulatury, ubrań, elektroodpadów i indywidualnych darczyńców przeznaczone zostaną na wybudowanie studni głębinowej w Afryce im. św. Stanisława Kostki. Dziękujemy wszystkich zaangażowanym w to dzieło.
3. Dziś o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas IV i rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św.
4. Dzisiaj na zakończenie rekolekcji dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. w Popowie k/Wyszkowa, nasi parafianie Adam Sławomir Sawicki i Mariusz Augustyniak po odpowiednim przygotowaniu otrzymają misję do udzielania Komunii św. Dziękujemy wszystkim szafarzom za wieloletnią pomoc jaką jest roznoszenie Komunii św. chorym i starszym w każdą niedzielę, w pierwsze soboty miesiąca oraz pomoc przy udzielaniu Komunii św. w kościele. Pełny wykaz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. znajduje się w Szczęść Boże.
5. W zakrystii wywieszona jest lista grup modlitewnych, które chciałyby poprowadzić rozważania Drogi Krzyżowej.
6. We Wielkim Poście przeżywać będziemy Renowację Misji św., które odbędą się od 10 do 14 marca a poprowadzą je ojcowie Redemptoryści, którzy byli w czasie Misji św. . Zachęcamy do modlitwy w intencji Renowacji Misji św. Polecajmy w modlitwach Ojców Misjonarzy i nas samych.
7. W czasie Wielkiego Postu kolejny raz odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji w Szczęść Boże. Zapisy na stronie internetowej.
8. W naszej diecezji odbywa się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w dniach od 24 lutego do 2 marca. W związku z peregrynacją organizowana jest pielgrzymka do Czerwińska 01 marca godz. 16.00. Powrót ok. 20.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.30. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii.
10. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1974 i 1999 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 17 marca.
11. Po przerwie kolędowej wznowiliśmy spotkania Kręgu Biblijnego. Spotkania w każdy poniedziałek o godz. 18.40 w domu parafialnym na parterze.
12. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 25 kwietnia – 4 maja 2024 r. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
13. Zachęcamy do korzystania z poradni rodzinnej. Wykaz specjalistów i dni w których udzielane są bezpłatne porady znajduje się w Szczęść Boże.
14. W naszej parafii prowadzone są zajęcia nauki gry w szachy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 18.00 – 19.00. Zajęcia odbywają się w domu Parafialnym.
15. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność naszego klubu sportowego.Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże. Cel szczegółowy MAKSYMILIAN.
16. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
17. Rozpoczęliśmy zbiórkę elektroodpadów, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Św. Stanisława Kostki w Afryce. Zużyty sprzęt A, G, D, sprzęt komputerowy, telewizory, wszelkiego typu baterie i inne temu podobne rzeczy składamy obok plebanii w wyznaczonym miejscu. Wjazd od ul. Północnej naprzeciw CPN-u. Pierwsza edycja zbiórki potrwa do 26 lutego.
18. Zachęcamy do nabycia czasopism katolickich i kalendarza parafialnego na 2024 r.
19. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł Małgorzaty Jatkowskiej: „O Komunikacji”. Zachęcamy do lektury.
20. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny,
21. Za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. Będzie to nasza wielkopostna jałmużna.
22. Dziękujemy za ofiary złożone na aleję procesyjną wokół kościoła.

PROBOSZCZ

Udostępnij to