Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 marca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 marca 2018 r.
przez

   5. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B

 1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach wielkopostnych, za modlitwę, odbycie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Słowa wdzięczności kierujemy do dyrekcji szkół, przedszkoli, nauczycieli i katechetów, którzy pomogli dzieciom i młodzieży przybyć do kościoła oraz do wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób czynnie zaangażowały się w przygotowanie poszczególnych nabożeństw i innych wydarzeń rekolekcyjnych. To był duży wysiłek organizacyjny, liturgiczny i duchowy. Wydaje się, że z naszej strony uczyniliśmy wszystko, co było możliwe, aby rekolekcje przyniosły zamierzony owoc. Resztę pozostawiamy Panu Bogu i ludzkim sumieniom.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i Rodziców przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych oraz spotkanie Asysty Procesyjnej. Zapraszamy członków Asysty Procesyjną oraz tych wszystkich, którzy chcą należeć do asysty. Zapraszamy również dzieci, aby zaangażowały się w Asystę, gdyż jest wiele dla nich funkcji. Prosimy dzieci na spotkanie z rodzicami. Spotkanie w sali teatralnej.
 3. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 4. We wtorek 20 marca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii.  A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania:“Duchowość św. Teresy z Lisieux” . Wykład poprowadzi ks. dr Ludwik Nowakowski (opiekun Misji Modlitwy za kapłanów św. Teresy).
 5. Do środy włącznie możemy zgłaszać jubileusze małżeńskie 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
 6. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie przed Festynem Rodzin. Zachęcamy rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różne grupy istniejące przy parafii o włączenie się w przygotowanie festynu i przybycie na spotkanie. Festyn Rodzin i kolonie, które organizujemy, to dzieło, które trwa już 14 lat. To dzieło służy integracji parafian, ale również pomocy dzieciom w wyjedzie na kolonie. Tym serdecznie zapraszamy na spotkanie. Na spotkanie zapraszamy również przedstawicieli instytucji i organizacji, które chcą się włączyć w nasze wspólne dzieło.
 8. W piątek, kolejny raz w historii parafii, odprawimy Drogę Krzyżową ulicami miasta. Tak jak było w latach ubiegłych Nabożeństwo Drogi Krzyżowej przeżyjemy wspólnie z płońskimi parafiami. Nasze spotkanie modlitewne rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. w parafii św. Michała, sprawowaną wspólnie przez proboszczów. Po Mszy św. ok. 18.40 wyruszymy ulicami: Płocką,  Rynek,  Grunwaldzką i Młodzieżową w kierunku naszej świątyni niosąc Krzyż i rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Prosimy o wzięcie udziału w Drodze Krzyżowej służb mundurowych, strażaków i wszystkich stanów Kościoła. Prosimy również harcerzy o przybycie z pochodniami i wzięcie udziału w Drodze Krzyżowej. W związku z jedną wspólną Drogą Krzyżową, odwołane są Drogi Krzyżowe w naszej świątyni. 
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcić na wszystkich Mszach św. Natomiast procesja z palmami wokół kościoła odbędzie się o godz. 12.30.
 10. W najbliższą niedzielę prosimy, aby dzieci przyniosły do świątyni skarbonki Caritas, które będą niesione w procesji z darami w Wielki Czwartek.
 11. W ostatnim czasie odbyły się 2 Ekstremalne Drogi Krzyżowe oraz Terenowa Droga Krzyżowa. Dziękujemy za odwagę i za podjęty trud. Dziękujemy organizatorom z ks. Radosławem za podjęte inicjatywy.
 12. Organizujemy akcję „Dzień modlitwy i postu w intencji powołań”. Osoby które chciałyby w wybranym przez siebie dniu modlić się i pościć w intencji powołań, proszone są o wrzuceniu kartek do skarbon ze swoim nazwiskiem i imieniem oraz podaniem daty postu i modlitwy. Dary duchowe niesione będą w Wielki Czwartek w procesji z darami.
 13. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę organizowaną przez naszą parafię do Francji w dniach od 25 kwietnia do 02 maja. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 14. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Płockiej organizuje w dniach 1 – 3 maja pielgrzymkę do Wilna i Trok. Więcej informacji o pielgrzymce na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia w zakrystii.
 15. W kancelarii parafialnej lub zakrystii możemy składać fanty na loterię w czasie festynu, który odbędzie się 20 maja.
 16. Dzisiaj po Mszach św. możemy nabywać czekoladowe baranki wielkanocne, dzieło Caritas w cenie 5 zł., Dzienniczek św. Siostry Faustyny oraz inne modlitewniki i dewocjonalia.
 17. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
 18. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
 19. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.

 

PROBOSZCZ

Udostępnij to