Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 października 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 października 2020 r.
przez

29. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Niedziela Misyjna, którą dzisiaj przeżywamy rozpoczyna tydzień misyjny. Zachęcamy szczególnie w tym tygodniu do modlitwy za Misje św. i za misjonarzy z naszej diecezji, Polski i całego świata. W chwili obecnej z Polski na misjach pracuje 1883 misjonarzy i misjonarek w 99 krajach. Z naszej diecezji pracują 32 osoby, wśród nich 10 księży diecezjalnych, m.in. ks. Jarosław Tomaszewski, nasz były wikariusz, który pracuje w Urugwaju. W tygodniu misyjnym możemy również składać ofiary na Misje do skarbon znajdujących się przy wyjściu ze świątyni.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.

3. Zaplanowany dziś na godz. 15.00 Koncert Papieski „Szukałem Was” odbędzie się z zachowaniem aktualnie obowiązujących reżimów sanitarnych. Oznacza to, że w koncercie może wziąć udział ograniczona liczba uczestników. Uczestnicy koncertu będą wpuszczani tylko wejściem głównym do Świątyni i tylko w maskach. Z koncertu powstanie nagranie udostępnione na stronie internetowej Parafii, Miejskiego Centrum Kultury i Urzędu Miejskiego w Płońsku. Dziękujemy za wyrozumiałość.
4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
5. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się w naszej parafii Weekendowe Spotkanie z Rodziną, na które złożą się wykłady, świadectwa, koncerty i Msze św. Więcej informacji oraz program spotkaniu znajdziemy w Szczęść Boże i na fb. Zachęcamy do zapoznania się z programem i uczestnictwa w spotkaniu.
6. Zapraszamy na modlitwę różańcową dzieci, dorosłych i młodzież odpowiednio o godz. 16.30, 17.15 i 18.45.
7. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Swój Apel o zachowanie ostrożności i modlitwę w tym trudnym okresie, skierował również Biskup Płocki Piotr Libera. Pełny tekst Apelu znajdują się w Szczęść Boże.
8. W dalszym ciągu trwa zbiórka makulatury oraz ubrań, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemnik znajdują się na przykościelnych parkingach.
9. Informujemy Parafian, że w 2021 r. planujemy Pierwszą Komunię św. 16 maja, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 30 maja.
10. Zachęcamy do obejrzenia wystawy zatytułowanej „40 – lecie Solidarności Rejonu Płockiego” znajdującej się przy ołtarzu.
11. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
12. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
13. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów.
14. W naszej parafii powstała grupa dorosłych ministrantów. W chwili obecnej dorośli ministranci służą na Mszy św. niedzielnej o godz. 7.00. Zapraszamy do tej grupy również innych, którzy przed kilku lub kilkudziesięciu laty byli ministrantami. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
15. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów poświęconych modlitwie różańcowej oraz wiele innych ciekawych artykułów. Znajdziemy tam również czasopismo Miłujcie się, poświęcone modlitwie i nawróceniu oraz spisanych jest wiele świadectw.
16. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
17. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to