Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 sierpnia 2019 r.
przez

20 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dziękujemy uczestnikom pielgrzymek pieszych na Jasną Górę i do Sierpca, za podjęty trud oraz modlitwę i ofiarę w intencjach Kościoła i parafii. Dziękujemy również za uczestnictwo w pielgrzymce duchowej oraz za udział w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni, w czasie trwania pielgrzymki.
2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
3. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współ uzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
4. W poniedziałek i wtorek /26 i 27 / sierpnia organizujemy Rodzinny Spływ Kajakowy Wkrą z Bolęcina do Śniadówka z noclegiem w Jońcu. Koszt udziału w spływie wynosi 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Można wziąć udział również w krótszym odcinku, lub tylko w jednym dniu spływu.
5. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na sierpień lub dłuższy okres.
6. Do 01 września włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
7. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
8. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Drogę Różańcową i wszelką pomoc świadczoną parafii.
9. Drodzy Bracia i Siostry! W czwartek dekretem Księdza Biskupa Piotra Libery kończą pracę w naszej parafii następujący księża: ks. Andrzej Żywiałowski, ks. Radosław Dąbrowski i ks. Robert Kępczyński. Dziękujemy im za pracę duszpasterską i katechetyczną.
10. Ks. Andrzejowi dziękujemy za opiekę nad Grupą Dorosłych Lektorów, Ministrantami, Legionem Maryja, Kołem Radia Maryja i Telewizji TRWAM, Kołami Żywego Różańca, za spotkania dla Rodziców i Chrzestnych, za organizowanie pielgrzymek do Medjugorie, Włoch i Obór, za organizowanie pielgrzymek pieszych do Sierpca i Smardzewa i za wiele jeszcze innych akcji i działań.
11. Ks. Radosławowi dziękujemy za organizowanie Mszy św. dla dzieci i specjalne kazania, za Roraty, opiekę nad Harcerzami, Zespołem Muzycznym Effatha i grupą młodzieżową Na Maxa, za wystawione sztuki, napisane i przygotowane książki, za drogi ekstremalne i inne działania w naszej parafii.
12. Ks. Robertowi dziękujemy za zorganizowanie i opiekę nad scholą, za opiekę nad Odnową w Duchu św., za Msze św. za Ojczyznę, za Msze św. z modlitwami o uzdrowienie, dekoracje i kazania dla młodzieży, za przygotowywanie młodzieży do Bierzmowania i inne działania.
13. Dziękujemy wszystkim księżom za posługę w konfesjonale i głoszone słowo Boże.
14. W środę ksiądz Andrzej rozpocznie pracę w parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu, ksiądz Radosław w Parafii św. Anny w Zegrzu, a ks. Robert w parafii św. Antoniego w Żurominie.
15. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy księżom za pracę katechetyczną oraz za wszelkie inicjatywy duszpasterskie. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nowych placówkach. Obiecujemy również modlitwę w Waszej intencji.
16. Za tydzień na Mszach św. powitamy nowych kapłanów.

PROBOSZCZ

Udostępnij to