Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 18 września 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

25. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dziś o godz. 10.30 Msza św., w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

2. Również dziś w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XX Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach u nauczycieli w f-u.

3. Wojownicy Maryi Płońsk zapraszają we wtorek 20 września na pierwsze spotkanie regionalne, rozpoczynające rok formacyjny 2022-23. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Michała Archanioła. Zapraszamy wszystkich mężczyzn w wieku 18-50 lat, którzy chcą podjąć wysiłek walki duchowej za siebie i bliskich.

4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
5. W Parafii św. Michała trwa IX Międzynarodowy Festiwal Organowy. Koncerty dziś o godz. 17.00. Więcej informacji o festiwalu na plakacie na tablicy ogłoszeń.
6. Organizowany jest wyjazd na II Pielgrzymkę mężczyzn do Koziebród w sobotę 24 września. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza na pielgrzymkę do Częstochową członków, parafian i wszystkich Kochającą Królową Różańca Świętego w dniach 1-2 października 2022 r. Więcej informacji w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.

8. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
9. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy nie byli na spotkaniu w ostatni piątek, a przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie z zakrystii indeksów oraz deklaracji.
10. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
11. Ksiądz Marcin Stankiewicz zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkania ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
12. Do ks. Marcina Stankiewicza i p. Aldony Ziółkowskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholi parafialnej.
13. Do księdza Piotra mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w Zespole Muzycznym.
14. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerycha mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
15. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek o godz. 19.00.
16. Ks. Piotr Wilkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
17. Harcerzami opiekuje się ks. Piotr Wilkowski Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Piotra, aby uzgodnić plan pracy.
18. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
19. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Piotr .
20. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
21. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.50. Spotkania prowadzi ks. Tadeusz.
22. Przyjmowane są już intencje mszalne na 2023 r.
23. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

24. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
25. W szczęść Boże umieściliśmy grafik odpowiedzialnych za poszczególne organizacje i stowarzyszenia religijno – apostolskie oraz dni, godziny i miejsca spotkań. Prosimy o zainteresowanie się informacjami a także zachęcamy do włączenia się do którejś z grup.
26. W naszym czasopiśmie umieściliśmy również grafik funkcjonowania poradni rodzinnej, Parafialnego Zespołu Caritas oraz grafik adoracji Najświętszego sakramentu. Zachęcamy do korzystania z porad udzielanych w poradni, pomocy udzielanej przez Caritas oraz do podjęcia godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
27. Komenda Powiatowa Policji w Płońsku zwraca się z prośbą o czujność mieszkańców w związku z licznymi przypadkami fałszerstw finansowych. Na tablicy ogłoszeń wywieszony jest List Otwarty Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku. Zachęcamy do lektury.
28. Chrzty w naszej parafii odbywają się w II i IV Niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 10.30. W pozostałe niedziele po Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy aby rodzice zgłaszając chrzest przynieśli akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia chrzestnych, gdy chrzestni są z poza naszej parafii. Dopiero wtedy akt Chrztu będzie sporządzony. Chrzestnymi nie mogą być osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Zgłaszamy się w nieprzekraczającym terminie 3 tygodni przed Chrztem.
29. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
30. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy stepujące artykuły „Objawieniom we Francji”, „Na czy, polega zawierzenie Bogu”, Papież Jan Paweł I został błogosławionym oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
31. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania nowej publikacji, którą wydała nasza parafia poświęconej wybranym objawieniom Maryjnym z całego świata, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie naszych antresol. Mamy również możliwość nabywania publikacji Kolorowe Święte – to kolorowanka dla dzieci.
32. Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.
33. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to