Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

12. Niedziela Zwykła, Rok C
1. Dziś o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
2. Również dziś odbędzie się Masowy Rajd Rowerowy do Siedlina w godz. 14.00 – 18.00. Zapisy na rajd również przed startem.
3. W poniedziałek o godz. 19.00 ostatnia próba przed Bierzmowaniem. Prosimy również o przybycie świadków bierzmowania.
4. W poniedziałek o godz. 20.00 spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
5. We wtorek spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, rodziców i świadków: od godz. 16.30 kandydaci których nazwiska rozpoczynają się od litery A do M, a od godz. 17.15 kandydaci, których nazwiska rozpoczynają się od litery N do Ż.
6. We wtorek przypada Dzień Ojca. Życzymy naszym ojcom Bożego Błogosławieństwa oraz pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, a za zmarłych zanosimy ufną modlitwę aby cieszyli się niebem.
7. W środę 22 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Bierzmowania, któremu przewodniczyć będzie Biskup Mirosław Milewski. Msze św. przyjęte w tym dniu na godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 7.00. Za zmianę przepraszamy. Gdyby ktoś chciał przenieść odprawianie Mszy św. na inny dzień to prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Nabożeństwo czerwcowe odprawimy w tym dniu wyjątkowo po Mszy św. o godz. 7.00.
8. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne po Mszach św. o godz. 18.00. środę z racji Bierzmowania nie odbędzie się Procesja Eucharystyczna.
9. Zakończenie Oktawy w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Pobłogosławimy wtedy wianki z nowych pędów ziół i kwiatów oraz udzielimy specjalnego Błogosławieństwa małym dzieciom.
10. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.

11. Prosimy dzieci i młodzież, aby zakończyły rok szkolny przez przystąpienie do spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Z Sakramentu Pokuty będzie można korzystać w poniedziałek i we wtorek od godz. od 17.30. W poniedziałek uczniowie szkół podstawowych, a we wtorek młodzież ze szkół średnich. Prosimy rodziców, aby przypomniały i zachęciły swoje dzieci i młodzież do takiego właśnie zakończenia dziesięciomiesięcznego trudu szkolnego i katechetycznego. Mszę św. dziękczynną za Boże błogosławieństwo w minionym roku szkolnym odprawimy w piątek o godz. 8.00. W czasie tej Mszy św. będziemy również prosili Bogu o Błogosławieństwo w czasie wakacji. Zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcję szkół i nauczycieli.
12. Zdjęcia z pierwszej i drugiej Komunii św. można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak ) przy ul. Szkolnej 1.
13. Od 25 do 28 czerwca organizujemy 4 dniową pielgrzymkę do Wilna, na Podlasie i Suwalszczyznę. W ramach pielgrzymki odwiedzimy Sokółkę, Białystok, Zuzelę, Andrzejewo, św. Lipkę, Gietrzwałd, Olsztyn, Suchowolę, Studzieniczne, Tykocin, Wilno, Troki, Augustów i inne miejscowości. Będzie również przejażdżka kanałem augustowskim. Koszt noclegów, przejazdu, wyżywienia i biletów wstępu wynosi 1100 zł. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i u ks. proboszcza. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
14. Od ubiegłej niedzieli aż do wczesnej jesieni kawiarenka parafialna czynna jest w parafialnym ogrodzie. Na powietrzu wśród kwiatów możemy wypić kawę, herbatę i zjeść smaczne ciasto. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania kawiarenki, która istnieje w parafii od ponad pięciu lat. Dziękujemy również p. Kazimierza Depta i innym osobom za posługę w kawiarence.

15. W naszej parafii od 12 lat istnieje Koło Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia naszego Koła. Oprócz słuchania Radia Maryja, możemy wyrazić swoją solidarność poprzez przynależność do Koła. Kolejne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się 13 lipca, po Mszy św. wieczornej w sali domu parafialnego.
16. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
17. Od najbliższej niedzieli aż do 28 sierpnia włącznie obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
18. Na czas wakacyjny zawieszony jest Konfesjonał Młodych.
19. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
20. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN oraz współfinansowaliśmy studnię o nazwie MARIANNA. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni, która będzie nosiła nazwę im. Ks. Kan. Romualda Jaworskiego. Środki na wybudowanie studni pochodzą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. Pojemniki na makulaturę i ubrania wystawione są na przykościelnych parkingach.
21. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. Do nabycia jest również czasopismo Gość Ekstra poświęcony w całości Eucharystii: cudom Eucharystycznym i adoracji Najświętszego Sakramentu.
22. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m.in. artykuły poświęcone nowej błogosławionej Paulinie Jaricot, artykuł poświęcony rodzicom św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz inne ciekawe artykuły.
23. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to