Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 grudnia 2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 grudnia 2021r.
przez

4. Niedziela Adwentu, Rok C
1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które mają nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje w tym roku prowadzi ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski– Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Płocku. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Plan rekolekcji znajduje się w Szczęść Boże.
2. Dzisiaj porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Dla dzieci Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 15.45, zaś młodzież przybywa na nabożeństwa razem z dorosłymi oraz o godz. 20.00. Dla dorosłych Msze św. o 6.30; 10.00; 11.30; 17.00; 18.30 i 20.00. W czasie rekolekcji swoje spotkania będą mieli kandydaci do Bierzmowania. Uczniowie klas I szkół średnich w poniedziałek o godz. 18.30, a uczniowie klas II i starsi we wtorek o godz. 18.30.
3. W środę o godz. 10.00 Msza św. dla starszych i chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, a o godz. 11.30 dla małych dzieci, które jeszcze nie chodzą do szkoły oraz rodziców, ze specjalnym Błogosławieństwem małych dzieci.
4. Do sakramentu pokuty przystępujemy od jutra do środy na wszystkich Mszach św. W Szczęść Boże umieściliśmy Rachunki sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
5. W piątek jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilia Narodzenia Pańskiego. W Szczęść Boże znajduje się modlitwa, która winna towarzyszyć Wieczerzy Wigilijnej.
6. Pasterki odbędą się tradycyjnie o godz. 20.00 i 24.00.
7. Pasterkę o północy poprzedzi śpiew kolęd od godz. 23.30.
8. Prosimy, aby dzieci i młodzież, które mimo pandemii zdecydują się przyjść na Pasterkę o godz. 20.00, przybyły w strojach Aniołów, Pastuszków a także Mędrców ze Wschodu. Dzieci i młodzież w strojach zajmą miejsca przy samym ołtarzu.
9. Msze św. w I i II dzień Świąt tak jak w każdą niedzielę, z tym że nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.
10. Za tydzień w niedzielę, w II Dzień Świąt modlić się będziemy za rodziny. Na każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
11. Roraty do 24 grudnia o godz. 6.30. Dla dzieci czekają słodkie niespodzianki.
12. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia od porannej do wieczorowej Mszy św. Najświętszy Sakrament będzie chowany w czasie Mszy św. i nabożeństw. W soboty adoracja do godz. 12.00. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w adorację przez godzinę w dowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
13. Osoby odmawiające od ponad 3 lat różaniec po zakończeniu porannej Mszy św. zachęcają do włączenia się do tej modlitwy.
14. Zachęcamy do nabywania świec Caritas.
15. Zachęcamy do nabywania książek i czasopism katolickich.
16. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego nowego numeru czasopisma Dobre Nowiny.
17. Zakończyliśmy montowanie instalacji fotowoltaicznej. Dziękujemy za złożone ofiary.
18. Siostry i Bracia. Pragnę przekazać kilka informacji dotyczących kolędy. Na temat kolędy rozmawiałem z niektórymi parafianami oraz odbyłem spotykania z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą Gospodarczą. Ze względu na szczepienia dwiema dawkami, a niekiedy i trzema, większość jest za tradycyjną kolędą. Zdaję sobie też sprawę, że są osoby niezaszczepione lub czujące obawy przed zakażeniem. Mając to na uwadze oraz uwzględniając wskazania Biskupa Płockiego odnośnie tegorocznej kolędy, podjąłem decyzję, aby w tym roku wizyta duszpasterska odbyła się w dwojaki sposób. Pierwszy – to tradycyjna kolęda, a drugi, podobnie jak było to w roku ubiegłym – to wieczorne Msze św. kolędowe. Osoby, które chciałyby mieć tradycyjną kolędę winny zabrać dzisiaj lub w najbliższym czasie specjalne deklaracje wyłożone przy wyjściach ze świątyni i oddać je podpisane z adresem zamieszkania do Nowego Roku, wrzucając do specjalnie wystawionej plastykowej skrzyni przy celi Ojca Maksymiliana. Możemy również pobrać deklaracje ze strony internetowej parafii. Po Nowym Roku od 3 stycznia rozpoczniemy kolędę w sposób tradycyjny oraz przez wieczorowe Msze św. Terminy podamy w ogłoszeniach i naszym czasopiśmie Szczęść Boże. Pragniemy poinformować Parafian, że kapłani zaszczepieni są dwiema dawkami szczepionki, a niektórzy trzecią.
PROBOSZCZ

Deklaracja woli przyjęcia kapłana podczas wizyty duszpasterskiej 2021/2022 – Deklaracja woli

Udostępnij to