Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 kwietnia 2020 r.
przez

2. Niedziela Wielkanocna, Rok A
1. Dzisiaj w Uroczystość Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do następnej niedzieli. Ofiary w Tygodniu Miłosierdzia możemy składać do skarbon znajdujących się za ławkami.
3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
4. W czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
5. Również w czwartek dzień swojego patrona obchodzą: ks. Wojciech Ciemerych i ks. Wojciech Czajkowski. Życzymy księżom Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
6. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
7. W niedziele, święta i dni powszednie Msze św. wg trakcyjnego porządku. Zarządzeniem Ministra Zdrowia od jutra we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kw. powierzchni świątyni. W naszym przypadku, to 58 osób. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości. Ksiądz Biskup Piotr Libera przedłużył również dyspensę od udziału we Mszy św. niedzielnych aż do odwołania. Tekst dyspensy znajduje się w Szczęść Boże.
8. Z racji epidemii kapłani udają się tylko do tych chorych, którzy są w stanie ciężkim i na wyraźną prośbę chorych czy ich rodzin.
9. Z naszej świątyni transmitowane będą Msze św. w każdą niedzielę i święta oraz modlitwa kapłanów odmawiających różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych – każdego dnia o godz. 20.30.
10. Zwracamy się z prośbą do organizacji i stowarzyszeń, a także do osób indywidualnych, abyśmy mieli szeroko otwarte oczy miłosierdzia i w miarę możliwości, pomagali w zakupach, codziennych potrzebach, zwłaszcza osobom chorym, cierpiącym, starszym oraz rodzinom wielodzietnym w ich domach. W razie jakiekolwiek potrzeby prosimy o telefon do parafii. Parafia na miarę możliwości będzie udzielała pomocy. Przez cały czas pomocy udziela również Parafialny Zespół Caritas, który mieści się w domu parafialnym na parterze. W godzinach urzędowania czynny jest również telefon.
11. Informujemy Parafian, że mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii, uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, zostały przeniesione na okres powakacyjny, gdy przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie szkół i parafii. Decyzja podyktowana jest dobrem i bezpieczeństwem dzieci oraz ich najbliższych a także godnym przeżyciem tych ważnych uroczystości. Nową datę uroczystości podamy w porozumieniu z rodzicami dzieci, które się do nich przygotowują. Pełny tekst Komunikatu Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej znajduje się w Szczęść Boże i na fb-u.
12. Zwracamy się z prośbą do rodziców aby na miarę swoich możliwości i przekazywanych pomocy przez internet przygotowywali swoje dzieci do przyjęcia Sakramentów św.
13. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty oraz nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Rycerzyka, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
15. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS oraz świec zwanych paschalikami. Baranki i świece znajdują się na stoliku za ławkami. Możemy je również zabrać dla osób starszych.
16. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc trudną sytuację Kościoła wpłacili ofiary na konto parafii. PROBOSZCZ

Udostępnij to