Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 lipca 2020 r.

Ogród parafialny
przez

16. Niedziela Zwykła, Rok C

1. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
2. W sobotę dzień swojego patrona obchodzi ks. Krzysztof Brzuska, przebywający obecnie w ZOL-u. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. W sobotę 25 lipca przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Stąd też w najbliższą niedzielę 26 lipca, po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów mechanicznych, wypraszając u Boga za pośrednictwem św. Krzysztofa potrzebne łaski dla kierowców. Będziemy modlić się również o bezpieczeństwo na naszych drogach. Zapraszamy więc kierowców z pojazdami niezależnie od tego, czy pojazdy były już poświęcone czy też nie. W tym dniu, w czasie poświęcenia pojazdów, zbierane będą ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy, aby mogli sprawnie docierać do wszystkich zakątków swoich placówek misyjnych. To nasze podziękowanie za szczęśliwie przejechane kilometry. Kierowcy otrzymają specjalne obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa.
4. W najbliższą niedzielę na zakończenie każdej Mszy św. prezentowana będzie wspólnota świecka Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, działająca od dwóch lat w kilku parafiach naszej diecezji. Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona, a także obrona wartości chrześcijańskich, w tym rodziny, życia (od poczęcia do naturalnej śmierci), dbanie o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny i promocja nauczania Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich aktywnych mężczyzn do działania w naszych szeregach!
5. Organizowane są warsztaty dla małżonków i rodziców w ramach Akademii Familijnej. Więcej informacji o warsztatach wraz z możliwością zapisów w Szczęść Boże.
6. Studenci Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są, aby przynieśli indeksy do kancelarii parafialnej w celu wpisania zaliczenia roku.
7. Rozpoczynamy zapisy do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/. Zapisy na pielgrzymkę pieszą trwają na fb-u grupy granatowej i u przewodnika.
8. Rozpoczynamy również zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sierpca, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, którą zapoczątkował nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Wojciech Czajkowski.
9. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
10. W ostatnich dniach niektóre osoby przybywają do świątyni bez maseczek, lub mają je źle założone. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych zakrywając usta i nos. Pamiętajmy również o innych wskazaniach sanitarnych jak dezynfekcja rąk i inne. Nie zapominajmy, że pandemia jeszcze się nie skończyła.
11. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
12. Do 30 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
14. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Błogosławionej Matce Speranza, jednej z największych mistyczek XX w., oraz przyjaciółce Polski, o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o sanktuariach, które warto odwiedzić w czasie wakacji i inne ciekawe artykuły.
15. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to