Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 listopada 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

 

33. Niedziela Zwykła, Rok A

 1. Dziś o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 2. Jutro organizujemy wyjazd na UKSW na wykład prof. Janusza Odziemkowskiego Polskie drogi do niepodległości oraz koncert patriotyczny w wykonaniu artystów scen warszawskich. Wyjazd o godziny 15.00 sprzed kościoła, a powrót ok.21.00. Wyjazd przeznaczony jest dla studentów Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa i wszystkich chętnych. Zgłoszenia jeszcze dzisiaj w zakrystii. Do Warszawy zabieramy indeksy. 
 3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży klas II szkół średnich przed Bierzmowaniem.   
 4. W środę przypada 2 rocznica śmierci ks. kan. dr Franciszka Kacprzyckiego, który służył w naszej parafii  w latach 2001-2021. Polecajmy Bogu w modlitwie zmarłego duszpasterza.
 5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 6. Za tydzień o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej
 7. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
 8. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
 9. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji duszpasterskiej polegającej na odmówieniu 93 Koronek do Bożego Miłosierdzia przed 93 rocznicą Objawienia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Foldery znajdziemy na stronie internetowej sanktuarium oraz możemy je zabrać ze skarbon za ławkami. 
 10. 10. W związku z licznymi pytaniami przypominamy Parafianom i gościom, że od wydania nowego Kodeksu Prawa Kanonicznego tj. od 25.01.1983 r. każdego dnia można przyjąć dwukrotnie Komunię św. Drugie przyjęcie Komunii św. związane jest z uczestnictwem w całej Mszy św. Poprzednio na dwukrotne przyjęcie Komunii św. zezwolenia udział Ksiądz Biskup. 
 11. Od 18 listopada do 11 lutego przyszłego roku czynna jest wystawa multimedialna Kapicy Sykstyńskiej w skali 1 / 1 na błoniach PGE Narodowy  w Warszawie. 
 12. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św. 
 13. Diecezja Płocka organizuje KONKURS  RODZINNYCH SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH. Regulamin konkursu znajdziemy na fb i w Szczęść Boże. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
 14. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i  butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce.  Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
 15. 15.Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
 16. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże. 
 17. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł Moniki Marii Brzezińskiej  Małżeństwo kontra związek na próbę, czyli o podmiocie, przedmiocie i próbowaniu. Zachęcamy do lektury.
 18. Za tydzień po Mszach św. będzie możliwość nabywania kalendarza parafialnego na 2024 r. oraz świec Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 
 19. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuł zatytułowany: Błogosławiony Carlo Acutis – znak Boga dla młodego pokolenia wierzących, o wspólnotach modlitewnych za dusze w czyśćcu cierpiące i  życiu pozagrobowym. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
 20. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną.                                                                                                                                PROBOSZCZ    

     

Udostępnij to