Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 lutego 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

7. Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dziś rozpoczynamy w polskim Kościele 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Wszyscy mamy świadomość, jakim nieszczęściem jest pijaństwo dla samych alkoholików, ich rodzin (zwłaszcza dzieci) i całego Narodu. Prosimy o modlitwę osobistą w tej intencji i o udział we Mszach świętych w tym tygodniu. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, w której zobowiązujemy się do abstynencji na całe życie lub na pewien okres czasu, np. na jeden rok, do 18-go roku życia, czy choćby na czas Wielkiego Postu. Nawet jeśli osobiście nie potrzebujemy składać takich przyrzeczeń, to podejmijmy je, aby wynagrodzić Panu Bogu grzech pijaństwa i wyprosić trzeźwość. Księga Trzeźwości znajduje się na stoliku za ławkami.
2. Dziś przypada V rocznica śmierci ks. kan. Jerzego Prusakiewicza, który pracował w naszej parafii w latach 1987-1989. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
3. W środę rozpoczynamy Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Dzieci, które przybędą na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Nabożeństwa Gorzkich Żali otrzymają specjalne książeczki, gdzie wklejać będą specjalne pamiątki. Dzieci, które będą na wszystkich lub prawie wszystkich nabożeństwach otrzymają nagrody.
4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, podobnie jak w Wielki Piątek, to znaczy nie tylko zakaz spożywania pokarmów mięsnych, ale także ilościowe ograniczenie jedzenia. Msze św. w środę odprawimy o 7.00, 10.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00 i 20.00 – dla młodzieży i pracujących. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
5. W środę po Mszy św. o godz.18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
6. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
7. Od 24 lutego w kinach wyświetlany będzie film OPIEKUN. To historia współczesnych bohaterów , w których życie w sposób cudowny wkracza św. Józef. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
8. W sobotę 25 lutego organizowany jest w Rypinie Wielkopostny Dzień Skupienia dla Rolników. Osoby chętne na wyjazd proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.
9. W sobotę 11 marca odbędzie się w Płońsku Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej. Więcej informacji o turnieju na plakatach.
10. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
11. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
12. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz na 2023 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
13. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Papieżowi Benedyktowi XVI, , św. Józefowi, św. Janowi Marii Vianney oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
14. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to