Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 maja 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 maja 2019 r.
przez

5. Niedziela Wielkanocna C

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
2. We wtorek o godz. 10.00 Msza św. w intencji uczestników konkursu: „Bóg, Honor, Ojczyzna” organizowanego przez SP nr 4.
3. W środę po wieczorowej Mszy św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
4. W najbliższy piątek o godz. 9.00 Msza św. w intencji uczestników i organizatorów XV Diecezjalnej Parafiady Dzieci i Młodzieży.
5. Również w piątek 24 maja o godz. 18.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kopernika odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych.
6. W sobotę 25 maja nasza wspólnota Przyjaciół Oblubieńca będzie gościć inne wspólnoty regionu warszawskiego. W związku z powyższym prosimy parafian aby w tym dniu 25 maja nie zajmowali miejsc parkingowych na przykościelnych parkingach. Parkingi te będą zagrodzone od piątku wieczór. Dziękujemy za zrozumienie.
7. W najbliższym tygodniu odbędą się również pierwsze próby przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych: Dzieci ze SP nr 2 – 20 i 23 maja o godz. 16.30 oraz Dzieci ze SP nr 4– 21 maja o godz. 19.00 i 22 maja o godz. 16.30.
8. Organizujemy wyjazd majowy do sanktuariów Ziemi Dobrzyńskiej i Kujaw (Pakość, Włocławek, Skępe, Obory). Data wyjazdu 25 maja. Szczegóły i zapisy u ks. Radosława.
9. Grupa Teatralna “Na deskach” zapraszają na spektakl muzyczny “Książę i Róża”. Premiera 26 maja o godz. 16.00 w sali widowiskowej w podziemiach naszego kościoła. Wejściówki dostępne u ks. Radosława.
10. W tygodniu, który dzisiaj rozpoczynamy odbędą się poświęcenia pól w następujących wioskach: w Koziminach Stachowo w sobotę 25 maja o godz. 19.00 i w Cieciórkach w niedzielę 26 maja o godz. 18.00. Zachęcamy również do podobnych uroczystości w pozostałych wioskach. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
11. W dalszym ciągu trwają zapisy na XIV Diecezjalna Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 24 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii. Zapisy do wtorku włącznie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 oraz na stadion o godz. 10.15.
12. W dalszym ciągu w kancelarii parafialnej możemy składać fanty na Festyn Rodzin, który odbędzie się 9 czerwca, zgłaszać chęć przyniesienia ciasta oraz oferować swoją pomoc w organizacji festynu. Zachęcamy do ochotnego włączenia się w to dzieło jakim jest Festyn Rodzin.
13. Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA w Płońsku zaprasza kandydatów na przesłuchania wstępne, które odbędzie się 7 czerwca w siedzibie szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 67B. Więcej informacji o przesłuchaniach na plakacie na zewnątrz świątyni i w sekretariacie szkoły.
14. Organizujemy wyjazd majowy do sanktuariów Ziemi Dobrzyńskiej i Kujaw (Pakość, Włocławek, Skępe, Obory). Data wyjazdu 25 maja. Szczegóły i zapisy u ks. Radosława.
15. Grupa Teatralna “Na deskach” zapraszają na spektakl muzyczny “Książę i Róża”. Premiera 26 maja o godz. 16.00 w sali widowiskowej w podziemiach naszego kościoła. Wejściówki dostępne u ks. Radosława.
16. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty na Kolonie dla dzieci. Kolonie odbędą się w miejscowości Rewal nad morzem dniach 30 lipca 10 sierpnia. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. W kancelarii składamy wypełnione karty wraz z zaliczką 300 zł. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże i na specjalnie przygotowanych ulotkach, które możemy zabrać z zakrystii.
17. Organizujemy 4 dniową pielgrzymkę do Szczecina, Berlina, Skrzatusza, Kamienia Pomorskiego, Międzyzdrojów, Kołobrzegu i innych miejscowości położonych w północno zachodnim krańcu Polski w dniach 8 – 11 lipca. Koszt wyjazdu z posiłkami, przejazdami, biletami wstępów i noclegiem w Hotelu Płonne w Szczecinie wynosi 700 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę na 3 tygodnie przed wyjazdem. Zgłoszenia na pielgrzymkę u ks. proboszcza, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
18. Organizowane są dwie pielgrzymki piesze do Matki Bożej Smardzewskiej: w sobotę 1 czerwca z Parafii św. Michała i w Niedziele 9 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha św. z naszej parafii.
19. W zakrystii są do odebrania płyty ze zdjęciami z pielgrzymki do Ziemi Świętej.
20. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia do ks. proboszcza. Wykaz osób, które już podjęły się adoracji wraz z grafikiem dni adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
21. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach.
22. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
23. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to