Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 marca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 marca 2023 r.
przez

4. Niedziela Wielkiego Postu, Rok A
1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w naszej parafii Misje św., które prowadzą Ojcowie Redemptoryści: o. Grzegorz Lechowicz i o. Jan Kwiecień. Dziękujemy za podjęcie trudu przeprowadzenia Misji św. w naszej wspólnocie parafialnej oraz życzymy im daru słowa skutecznego, które nakłoni nas do nawrócenia i odnowy życia. Polecajmy w modlitwie ojców misjonarzy. Módlmy się w intencjach Misji św., za siebie i za innych, zwłaszcza za tych, którzy przez wiele lat nie korzystali z Sakramentu Bożego Miłosierdzia. Niech to będzie dla nas wszystkich czas łaski i zbawienia. Korzystajmy jak najobficiej ze Słowa Bożego i Sakramentu Pokuty.
2. Na skarbonach za ławkami znajdują się foldery z programem Misji św. Prosimy o ich zabranie i zapoznanie się, by w pełni w Misjach uczestniczyć. Prosimy również o zabranie programów dla sąsiadów, znajomych, starszych i chorych. Bądźmy w ten sposób misjonarzami, którzy docierają z Dobrą Nowiną do każdego spotkanego człowieka. W programie Misji św. pojawił się mały błąd. Msza św. dla chorych z udzieleniem Namaszczenia Chorych będzie w piątek o godz. 10.00 a nie jak jest napisane o 9.00.
3. Dzisiaj porządek Misji św. tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 16.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godz. 20.00 Apel Jasnogórski, na który zapraszamy każdego dnia.
4. Od jutra porządek nabożeństw taki, jaki znajduje się w programie Misji św.
5. Spowiedź w czasie Misji św. we wtorek i środę. Będzie 8 spowiedników.
6. W czasie Misji św. kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy w zakrystii.
7. Dziś dzień swojego patrona obchodzi ks. kan. Józef Kacperski, który posługuje w naszej parafii jako senior od 2 lat. Życzymy mu Bożego Błogosławieństwa, oraz pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
8. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
9. Jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość św. Józefa.
10. W środę 22 marca z racji Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
11. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00; 10.00; 17.00 i 19.00. Ten dzień obchodzony jest od kilku lat w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Jedną z bardziej skutecznych form obrony zagrożonego życia nienarodzonych jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą włączyć się do tego Dzieła, złożą w sobotę na każdej Mszy św. przyrzeczenia. Czyste formularze Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdują się na skarbonach. Od uroczystości św. Józefa do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego trwa tydzień modlitw w intencji ochrony życia ludzkiego.
12. W kwietniu w naszej parafii odbędą się warsztaty zatytułowane Przebaczenie uzdrawiająca moc. Zachęcamy do udziału w warsztatach. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w Szczęść Boże.
13. W maju w naszej parafii odbędzie się po raz XVI Festyn Rodzin. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na loterię fantową, które możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
14. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb, butów i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
15. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
16. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.00. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
17. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1973 i 1998 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 28 marca abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
18. Zachęcamy Parafian do modlitwy różańcowej. Intencje różańcowe wywieszone są na tablicy ogłoszeń. W naszej świątyni po porannej Mszy św. oraz w każdy poniedziałek o godz. 17.00 przed Najświętszym Sakramentem odmawiany jest różaniec.
19. Zachęcamy do korzystania z poradni rodzinnej, gdzie nieodpłatnych porad udzielają specjaliści z różnych dziedzin. Ostatnio posługę podjęły osoby od mediacji rodzinnej oraz prowadzona będzie terapia w nurcie TSR. Więcej informacji o terapii w nurcie TSR oraz mediacji rodzinnej znajduje się w Szczęść Boże. Grafik działalności poradni znajduje się również w Szczęść Boże.
20. Zachęcamy do udziału w spotkaniach dla młodzieży Na Maxa w każdy piątek o godz. 19.00. W spotkaniach winni przynajmniej 2 razy uczestniczyć kandydaci do Bierzmowania.
21. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Więcej informacji o kursie znajdziemy w Szczęść Boże.
22. Trwają zapisy do programu „12 kroków”, które będą odbywać się od maja w salce parafii. Wszystkich chętnych, którzy zmagają się z uzależnieniem, chcą uporządkować swoje życie, serdecznie zapraszamy. Program 12 kroków jest skierowany zarówno dla tych, którzy już nie mają siły żyć, są przytłoczeni codziennością, jakimś zniewoleniem, jak i dla tych, którzy chcą lepiej poznać siebie i rozwinąć relację z Bogiem, wprowadzić w swoje życie świeżość, wolność i pozbyć się ciężaru nagromadzonych trosk. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
23. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się na stolikach za ławkami.
24. Dziś członkowie stowarzyszenia Bądźmy Razem rozprowadzają ozdoby świąteczne.
25. Zachęcamy do nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych w cenie 8 zł oraz czasopism katolickich.
26. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabywać publikacje Wielki Post. Nie zmarnuj szansy. Niech one posłużą nam do dobrego przeżycia tego szczególnego czasu.
27. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
28. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz świadectwa nawróceń.
29. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Przybyły już trzy transporty granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.

Udostępnij to