Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 sierpnia 2018 r.
przez

20 Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dzisiaj o godz. 12.45 wyjazd do Rostkowa na Diecezjalne uroczystości 450 – lecia śmierci św. Stanisława Kostki pod przewodnictwem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.
2. Dzisiaj w Arcelinie odbędą się obchody 98 rocznicy Bitwy pod Arcelinem. Początek obchodów o godz. 13.00. Więcej informacji na plakatach i w Szczęść Boże.
3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
4. W sobotę dzień swojego patrona obchodzi ks. kan. Ludwik Jasiński. Życzymy ks. kanonikowi dużo zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Ogarnijmy również modlitwą ks. Ludwika.
5. Dziękujemy uczestnikom pielgrzymek pieszych na Jasną Górę i do Sierpca, za podjęty trud oraz modlitwę i ofiarę w intencjach Kościoła i parafii. Dziękujemy również za uczestnictwo w pielgrzymce duchowej oraz za udział w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni, w czasie trwania pielgrzymki.
6. Miejska Rada Seniorów zaprasza mieszkańców Płońska, w szczególności seniorów 60+ na SENIORALJA w sobotę 25 sierpnia od godz. 11.00 do Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i plakatach.
7. W sobotę 1 września o godz.12.00 w Bazylice w Niepokalanowie odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój– „Gwiazdy Niepokalanej”, którego częścią będzie Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Mszy Świętej w czasie konsekracji Kaplicy będzie przewodniczył Ks. Abp Salvatore Pennacchio Nuncjusz Apostolski w Polsce, a homilię wygłosi J.E. Abp Stanisław Gądecki. Więcej informacji o uroczystości w Szczęść Boże. Na uroczystość organizujemy wyjazd autokarowy. Zgłoszenia u Pań: Ireny Drzewieckiej i Hanny Śmigielskiej.
8. Tak jak cała Polska, tak i my, chcemy uczcić setną rocznicę odzyskania Niepodległości, i pamięć tych, którzy za naszą wolność oddali swoje zdrowie i życie. Przecież w rodzinach naszych mamy bliższych lub dalszych krewnych, którzy oddali życie za nas, lub ciężko dla Ojczyzny pracowali. Uczcijmy to w sposób duchowy jak i w formie materialnej. Jak informowaliśmy wcześniej, mamy zamiar położyć granitowy głaz, upamiętniający to wydarzenie z napisem. „W duchu wdzięczności Bogu i przodkom naszym w setną rocznicę odzyskania Niepodległości. My rodacy”. Każdy, kto chce uczestniczyć cząstką swoją, w budowie pomnika, może złożyć swoją ofiarę. Uroczyste odsłonięcie pomnika przez ks. Biskupa Mirosława Milewskiego odbędzie się w niedzielę 7 października.
9. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na sierpień, NA 100 DNI przed Świętem Niepodległości do 11 listopada lub na dłuższy okres.
10. Organizujemy pielgrzymkę na odpust w Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k/Wyszkowa 9 września 2018 r. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
11. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współ uzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
12. Do 31 sierpnia trwa rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zachęcamy do zainteresowania się studiami w tej katolickiej uczelni. Więcej informacji o studiach na plakatach i na stronie internetowej uczelni.
13. Do 02 września włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
14. Zostało jeszcze kilka plecaków do zabrania, wypełnienia ich przyborami szkolnymi oraz przekazania dzieciom z ubogich rodzin. Zabierzmy je, abyśmy nie musieli ich oddawać do Caritasu.
15. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże umieściliśmy specjalne przesłanie Ojca św. Franciszka dla naszej diecezji w związku z 450 – leciem śmierci św. Stanisława Kostki.
16. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to