Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 stycznia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 19 stycznia 2020 r.
przez

2. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dziękujemy Ojcu Jackowi Staszewskiemu, Asystentowi Regionu Warszawskiego, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich za obecność w naszej parafii. Dziękujemy za modlitwę i głoszenie Słowa Bożego przez całą niedzielę o Franciszkańskim Zakonie Świeckich.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
3. Również dziś odbędzie się przedstawienie jasełkowe „Zbawiciel przyszedł na ziemię” w wykonaniu uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Żywioły. Przedstawienie odbędzie się w naszej sali teatralnej o godz. 16.00.
4. W związku z przypadającym we wtorek Dniem Babci, a w środę Dniem Dziadka, życzymy Czcigodnym Seniorom Bożego Błogosławieństwa, a zmarłym życia wiecznego.
5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
6. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 w naszej świątyni XXII Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płońsku wraz z solistami scen warszawskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie.
7. W sobotę 25 stycznia w domu parafialnym od godz. 9.30 odbędzie się mierzenie alb dla dzieci pierwszokomunijnych.
8. Za tydzień w całym Kościele z ustanowienia Papieża Franciszka przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu dokonamy intronizacji księgi Pisma Świętego, a homilia poświęcona będzie wartości czytania i rozważania Słowa Bożego.
9. Za dwa tygodnie gościć będziemy w naszej parafii młodych ludzi ze Wspólnoty CENACOLO i wysłuchamy ich świadectw. Więcej informacji o wspólnocie w Szczęść Boże.
10. Porządek wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek (20 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka: nr 79 ( 1 ksiądz); nr 81 (1 ksiądz); nr 85 (1 ksiądz); nr 87( 2 księży) – po skończeniu kolędy pomogą w bloku nr 85;
Wtorek ( 21 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Grunwaldzka nr 83 (1 ksiądz); 83A (1 ksiądz); ul. Leśników, leśniczówka i ul. Sienkiewicza nr 6a i nr 5 ( 1 ksiądz); ul. Sienkiewicza nr 4A (1 ksiądz); nr 4B a potem pomoże w bloku nr 5 (1ksiądz);
Środa (22 stycznia) – ul. Sienkiewicza nr 1 i 4c ( 1 ksiądz); ul. Padlewskiego nr 4 i 6 ( 1 ksiądz); nr 5, 7 i 16 ( 1 ksiądz) ; nr 8, 10, 12, 14 ( 1 ksiądz); ul. Północna nr 3 (1 ksiądz );
Czwartek (23 stycznia) – ul. Północna nr 5, a po skończeniu kolędy od ostatniej klatki Północna 6 (1 ksiądz); ul. Północna nr 6 ( 1 ksiądz); ul. Północna nr 8 (1 ksiądz); nr 9 (1 ksiądz ); domy prywatne przy ul. Północnej i Północna nr 10 (1 ksiądz);
Piątek (24 stycznia) – ul. Północna: nr 11 (1 ksiądz); nr 12 (1 ksiądz); nr 13 (1 ksiądz); nr 14 (1 ksiądz); nr 15 A i 15 B ( 1 ksiądz);
Sobota (25 stycznia) – ul. Północna: nr 17 ( 1 ksiądz); nr 18 ( 1 ksiądz); nr 19 (1 ksiądz); nr 20 (1 ksiądz); nr 22 (1 ksiądz);
Poniedziałek (27 stycznia) – ul. Północna nr 24 (1 ksiądz); ul. Maksymiliana nr 1 (1 ksiądz); ul. Maksymiliana nr 3 (1 ksiądz); nr 5 i nr 9 (1 ksiądz); nr 7 (1 ksiądz) – po skończeniu kolędy od ostatniej klatki Maksymiliana nr 9;
11. Osoby, których nie było w czasie kolędy z różnych powodów, a chciałyby mieć wizytę duszpasterską, niech się zgłoszą do zakrystii, kancelarii parafialnej lub zatelefonują w celu umówienia się na wizytę duszpasterską. Nie rezygnujmy tak łatwo ze spotkania duszpasterza z wiernymi, które daje nam Kościół, w którym najważniejszą częścią jest modlitwa i udzielenie Bożego Błogosławieństwa całej rodzinie.
12. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
13. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
14. Przy Żłóbku znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
15. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Żywej Szopki. Pełny wykaz osób, które zaangażowały się w to dzieło znajduje się w Szczęść Boże.
16. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
17. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2019 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
18. Przypominamy parafianom i gościom, że w okresie zimowym funkcjonuje tylko jedna toaleta w podziemiach naszej świątyni – wejście od zewnątrz przy wejściu do zakrystii. W pozostałym okresie funkcjonuje również toaleta w ogrodzie parafialnym.
19. Osoby, które zapisały się do adoracji Najświętszego Sakramentu proszone są aby adorację kontynuowały również w okresie zimowym. Kościół jest ogrzewany.
20. W Szczęść Boże umieściliśmy wykaz grup duszpastersko – formacyjnych w naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z funkcjonowaniem grup modlitewno – formacyjnych i do włączenia się w ich działalność.
21. W Szczęść Boże umieściliśmy również dyżury poszczególnych specjalistów posługujących nieodpłatnie w poradni rodzinnej. Specjalistom dziękujemy za ich posługę, a parafian zachęcamy do korzystania z poradni, która funkcjonuje od 7 lat w Domu Parafialnym św. Siostry Faustyny na parterze.
22. Zwracamy się z prośbą, aby w kruchcie naszej świątyni nie zostawiać zniszczonych książek, obrazków, czasopism i dewocjonalii. Zniszczone rzeczy palimy, a nadające się do użytku przekazujemy do biblioteki.
23. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz na 2020 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
24. Dziś mamy możliwość nabycia gromnic przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Możemy również nabywać modlitewniki i inne dewocjonalia.
25. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
26. W Szczęść Boże cyklicznie ukazują się następujące artykuły: Moje zamyślenia na Ewangelią p. Anny Zmysłowskiej, Duchowi Przywódcy p. Moniki Brzezińskiej oraz artykuły historyczne ks. Tadeusza Kuleszy i p. Henryka Podolskiego. W Szczęść Boże znajdziemy również artykuły poświęcone Mszy św. Zachęcamy do czytania artykułów.
27. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to