Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

12. Niedziela Zwykła, Rok B
1. W czwartek odbyła się w naszej parafii Uroczystość Jubileuszu – 40-lecia parafii. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości oraz za udział w samej uroczystości, w czasie której dziękowaliśmy Bogu za dar naszej parafii, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy na przestrzeni 40 lat.
2. Dziś o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
3. We wtorek
– o godz. 18.00 Msza św. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
– o godz. 19.00 spotkanie dla uczniów klas I szkół średnich i starszych, którzy chcą przystąpić do Bierzmowania w przyszłym roku. Prosimy o przybycie z indeksami
4. We wtorek 22 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian. Zapraszamy na zebranie członków klubu i wszystkich zainteresowanych sportem.
5. W środę o godz. 19.15 spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
6. W środę przypada Dzień Ojca. Życzymy naszym ojcom Bożego Błogosławieństwa oraz pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Za zmarłych zanosimy ufną modlitwę aby cieszyli się niebem. Specjalny List do ojców skierował Bp Płocki Piotr Libera. Pełna treść listu znajduje się w Szczęść Bożę, na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej i fb.
7. W czwartek przypada Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
8. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. dla członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego, a po Mszy św. w domu parafialnym spotkanie formacyjne.
9. Prosimy dzieci i młodzież, aby zakończyły rok szkolny przez przystąpienie do spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Z Sakramentu Pokuty będzie można korzystać we wtorek i w środę od godz. od 17.30. We wtorek uczniowie szkół podstawowych, a w środę młodzież ze szkół średnich. Prosimy rodziców, aby przypomniały i zachęciły swoje dzieci i młodzież do takiego właśnie zakończenia dziesięciomiesięcznego trudu szkolnego i katechetycznego. Mszę św. dziękczynną za Boże błogosławieństwo w minionym roku szkolnym odprawimy w piątek o godz. 8.00. W czasie tej Mszy św. będziemy również prosili Bogu o Błogosławieństwo w czasie wakacji. Zapraszamy na Mszę św. dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcję szkół i nauczycieli.
10. W sobotę 26 czerwca w godz. 15.00 – 18.00 Rodzinny Festyn na rozpoczęcie wakacji. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież całe rodziny.
11. Również w sobotę 26 czerwca o godz. 15.00 w sali teatralnej odbędzie się przedstawienie.
12. W niedzielę 27 czerwca odbędzie się Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina w godz. 14.00 – 18.00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i u nauczycieli w-fu w szkołach.
13. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
14. W lipcu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania dla narzeczonych. Osoby, które nie odbyły jeszcze takich spotkań, a zamierzają zawrzeć związki małżeńskie do stycznia 2022 roku proszone są o przybycie na spotkania. Pierwsze spotkanie 04 lipca o godz. 15.30 w domu parafialnym.
15. Od najbliższej niedzieli aż do 29 sierpnia włącznie obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
16. Na czas wakacyjny zawieszony jest Konfesjonał Młodych.
17. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
18. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN oraz współfinansowaliśmy studnię o nazwie MARIANNA. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni, która będzie nosiła nazwę im. Ks. Kan. Romualda Jaworskiego. Środki na wybudowanie studni pochodzą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. Pojemniki na makulaturę i ubrania wystawione są na przykościelnych parkingach.
19. Biskupi zgromadzenie na Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że od dzisiaj zniesiona zostaje w całej Polsce dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
20. Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA od jutra rozpoczyna nabór uczniów na rok 2021/22. Więcej informacji o szkole w Szczęść Boże.
21. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
22. Po przerwie spowodowanej pandemią rozpoczęła swoją działalność Duchowa Arka – nasza parafialna kawiarenka. Do wczesnej jesieni kawiarenka czynna jest w naszym pięknym ogrodzie. Zachęcamy, aby na świeżym powietrzu wśród kwiatów wypić kawę, herbatę i zjeść smaczne ciasto. Dziękujemy p. Kazimierze i wszystkim innym zaangażowanym przy funkcjonowaniu kawiarenki.
23. W 2022 roku Pierwsza Komunia św. odbędzie się w naszej parafii 15 maja, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 29 maja.
24. W dniach 18-22 lipca organizowana jest Pielgrzymka do Wilna. Informacje i zapisy u p. Janusza Rosiaka w kwiaciarni na ul. Jaworskiego 23. Więcej informacji w Szczęść Boże.
25. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
26. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże umieściliśmy pierwszą część rysu historycznego naszej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z historią naszej parafii.
27. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
28. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to