Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 grudnia 2020 r.
przez

4. Niedziela Adwentu, Rok B

1. Kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe. Dziękujemy Panu Bogu za to, że dał nam czas łaski i zbawienia. Za to, że to On nas gromadził w parafialnej świątyni, przemawiał ustami Rekolekcjonisty i darował grzechy w konfesjonale, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do Świąt Bożego Narodzenia. Niech nasze codzienne życie, moralne i religijne, będzie kontynuacją dni rekolekcyjnych.
2. Po Bogu naszą wdzięczność składamy Rekolekcjoniście: o. Tomaszowi Nowakowi. Dziękujemy za cztery dni przeżyte razem z nami, na Płońskiej Ziemi. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże i świadectwo wiary, które umacniało nas w naszej wierze. Życzymy Ojcu wielu Łask Bożych w życiu osobistym i zakonnymi, w kierowaniu Klasztorem Ojców Dominikanów w Łodzi i w odpowiedzialnej posłudze rekolekcyjnej. Życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
3. Dziękujemy spowiednikom, którzy przez trzy dni jednali nas z Bogiem w Sakramencie Pokuty.
4. Dziękujemy służbie liturgicznej, pracownikom kościelnym, osobom świeckim i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie rekolekcji.
5. Dziękuję i Wam Drodzy Siostry i Bracia za to, przybywaliście do naszej świątyni by jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia przez słuchanie Słowa Bożego i przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św.
6. Dziś porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę.
7. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas czwartych i ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych. Spotkanie będzie też transmitowane na fb-u.
8. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
9. W czwartek jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Starajmy się cały dzień, zwłaszcza wieczerzę wigilijną przeżyć prawdziwie po chrześcijańsku, by stała się okazją do umocnienia jedności w rodzinach. W Szczęść Boże znajduje się modlitwa, która winna towarzyszyć Wieczerzy Wigilijnej. Gorąco zachęcamy Parafian do rozpoczęcia wieczerzy tą modlitwą. Msze św. w czwartek o godz. 6.30 i 10.00.
10. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterkami. Pasterki odbędą się tradycyjnie o godz. 20.00 i 24.00. Msza św. o godz. 20.00 sprawowana będzie w intencji dzieci, o Boże Błogosławieństwa w ich życiu, a o godz. 24.00 w intencji wszystkich Parafian.
11. Pasterki rozpoczynać się będą przy Żywej Szopce na zewnątrz świątyni. Po modlitwie, przy śpiewie kolędy wejdziemy do świątyni. Serdecznie zapraszamy Parafian na Pasterki.
12. Pasterkę o północy poprzedzi śpiew kolęd od godz. 23.30.
13. Prosimy, aby dzieci i młodzież, które mimo pandemii zdecydują się przyjść na Pasterkę o godz. 20.00, przybyły w strojach Aniołów, Pastuszków a także Mędrców ze Wschodu. Dzieci i młodzież w strojach zajmą miejsca przy samym ołtarzu.
14. Msze św. w I i II dzień Świąt tak jak w każdą niedzielę, z tym że nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.
15. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowujemy Żywą Szopkę. Już teraz dziękujemy wszystkim organizatorom szopki.
16. Zachęcamy również do przybywania całymi rodzinami aby obejrzeć Żywą Szopkę, która czynna będzie w godz. 8:00-20:00, od czwartku do 06 stycznia. Czas wystawienia Żywej Szopki uzależniony będzie jednak od zewnętrznej temperatury.
17. Stolica Apostolska ogłosiła Rok św. Józefa od 8 grudnia 2020 r. do 08 grudnia 2021 r. w czasie którego pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny. Pełny tekst dekretu znajduje się w Szczęść Boże.
18. Zwracamy się z prośbą o modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Na stolikach za ławkami znajdują się formularze dotyczące tej ważnej modlitewnej inicjatywy. Specjalne słowo skierował również Bp Płocki, które znajduje się w Szczęść Boże. Zachęcamy do lektury.
19. W zakrystii możemy również zgłosić się po opłatki wypiekane z mąki bezglutenowej.
20. Zachęcamy do nabywania kalendarza parafialny na 2021 r. z ważnymi informacjami. Znajduje się tam również wiele zdjęć. Kalendarze przy wyjściach ze świątyni.
21. Zachęcamy do nabywania czasopism: Miłujcie się, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
22. Na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni znajdują się również różne książki religijne oraz modlitewniki. Zachęcamy do nabywania.
23. Na stolikach za ławkami znajduje się nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów poświęconych naszemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.
24. Dziękujemy ofiarodawcom poszczególnych kwater, w których umieściliśmy ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
25. I jeszcze jedna ważna informacja odnośnie kolędy. Z racji pandemii nie będzie tradycyjnych odwiedzin wiernych w ich domach. W tym roku zamiast odwiedzin będą dodatkowe Msze św. sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków oraz wieczór modlitewny spędzony w gronie rodziny. Więcej informacji podam w niedzielę 27 grudnia.
PROBOSZCZ

Udostępnij to