Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 listopada 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 listopada 2022 r.
przez

34. Niedziela Zwykła (Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata), Rok C)
1. Dziękujemy p. Adrianowi Pakule, autorowi rekolekcji ODDANIE33, które przygotowują do oddania się Matce Bożej w duchu całkowitego oddania Niepokalanej, praktykowanego przez św. Maksymiliana Marię Kolbe. Rekolekcje mają imprimatur oraz błogosławieństwo Kościoła.
2. Kończymy rok liturgiczny. Dziś ostatnia niedziela i jednocześnie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Chcemy w szczególny sposób oddać cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dlatego po Mszy św. o godz. 10.30 dokonamy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego NSPJ. Dzisiejsza uroczystość to także Dzień Patronalny Akcji Katolickiej.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
4. We wtorek przypada 1 rocznica śmierci ks. kan. dr Franciszka Kacprzyckiego, który służył w naszej parafii w latach 2001-2021. Polecajmy Bogu w modlitwie śp. ks. kan. dr Franciszka Kacprzyckiego.
5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a po niej w domu parafialnym spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego.
7. Za tydzień o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej
8. Za tydzień, od pierwszej niedzieli Adwentu, rozpoczniemy kolejny, roczny cykl przeżywania tajemnic Bożego działania w świecie. Dziękujmy za miniony rok i prośmy, byśmy darowany nam jeszcze przez Boga czas przeżywali jako świadomi uczestnicy tajemnic zbawczych.
9. Roraty w Adwencie, tak jak w latach ubiegłych odprawiane będą o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci do domu parafialnego na Śniadania Roratnie.
10. Firmy lub osoby prywatne, które chciałyby przekazać pieczywo, bułki, słodycze, wędliny, owoce lub inne produkty niezbędne w organizacji Śniadań Roratnich, lub pieniądze na ich kupno proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
11. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 18 do 21 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Janusz Jezusek ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej.
12. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
13. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
14. Od przyszłej niedzieli możemy nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł i mniejsze w cenie 10 zł.
15. Parafialny Zespół Caritas pragnie pomóc braciom i siostrom na Ukrainie i niniejszym zwraca się z gorącą prośbą do Parafian o ciepłą bieliznę, swetry, kurtki, buty itp. rzeczy, aby zdążyć przed zimą. Zbiórka do 25 listopada w Domu Parafialnym na parterze. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.
16. Wspólnota Apostolatu Cudownego Medalika istniejąca przy naszej parafii serdecznie zaprasza na odpust NMP Objawiającej Cudowny Medalik do Warszawy w dniu 26 listopada br. Więcej informacji o wyjeździe i możliwości zapisu w Szczęść Boże.
17. W ramach inicjatywy rodzin z naszej parafii, organizowane są warsztaty Akademii Familijnej -Miłość małżeńska. Więcej informacji w Szczęść Boże.
18. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
19. Od 11 listopada w polskich kinach wyświetlany jest film Prorok o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
20. Od 28 kwietnia do 6 maja 2023r. planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Więcej informacji w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
21. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
22. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Bożę znajduje się List Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego na początek posługi pasterskiej w naszej diecezji.
23. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to