Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 marca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 marca 2022 r.
przez

3. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B
1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i ich rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
2. We wtorek 22 marca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: „ Istota modlitwy”. Wykład poprowadzi ks. prof. Stanisław Urbański z UKSW. Zachęcamy do udziału w wykładzie.
3. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00. Ten dzień obchodzony jest od kilku lat w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Jedną z bardziej skutecznych form obrony zagrożonego życia nienarodzonych jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Osoby, które chcą włączyć się do tego Dzieła, złożą w piątek na każdej Mszy św. przyrzeczenia. Czyste formularze Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego znajdują się na skarbonach. Od uroczystości św. Józefa do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego trwa tydzień modlitw w intencji ochrony życia ludzkiego. Pomoce znajdują się na skarbonach.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 31 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Jarosław Tomaszewski, były wikariusz naszej parafii. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach Ojca Rekolekcjonistę oraz módlmy się o stokrotne owoce Rekolekcji. Plan Rekolekcji podany jest w Szczęść Boże.
5. Zachęcamy serdecznie do dobrego i owocnego przeżycia Rekolekcji św. Jest to szczególny czas, który daje nam Pan Bóg. Już dzisiaj zapoznajmy się z programem Rekolekcji i uczestniczmy w taki sposób, w jaki proponuje nam rekolekcjonista.
6. Spowiedź w czasie Rekolekcji od poniedziałku do czwartku. W niedzielę spowiedź św. tylko dla tych osób, które z racji wykonywanej pracy rzeczywiście nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach.
7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej (piątek o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.15 – dla dorosłych i o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali (w niedzielę o 16.45).
8. W każdą sobotę od godz. 19.00 do godz. 2000 działa w naszym kościele tzw. Konfesjonał Młodych. Szczególnie w Wielkim Poście jest to okazja do pogłębionej spowiedzi i spokojnego przygotowania się świat.
9. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.0. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
10. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1972 i 1997 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 03 kwietnia, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
11. Stowarzyszenie Bądźmy Razem istniejące przy naszej parafii i Parafialne Koło Caritas organizuje zbiórkę śpiworów, koców, ręczników, piżam, szlafroków, kapci, karimat, środków czystości i innych rzeczy, które zostaną przekazane uchodźcom wojennym. Zbiórka organizowana jest w Domu Pomocy św. Siostry Faustyny.
12. Pomoc humanitarną organizuje również stowarzyszenie Idziemy na Spacer. W siedzibie stowarzyszenia przy kościele św. Michała możemy składać podobne rzeczy, które wymieniłem wyżej oraz żywność dla dorosłych i dzieci.
13. Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje w naszej parafii od 1 do 3 kwietnia kurs Maria Magdalena. To rekolekcje dla kobiet w każdym wieku i powołaniu. Więcej informacji o rekolekcjach oraz możliwość zapisu znajduje się na plakatach na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy niewiasty do zapoznania się z propozycją rekolekcji.
14. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
15. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w tym roku 15 maja a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcie4lnych 29 maja. Prosimy osoby, które zamówiły Msze św. w tych dniach o godz. 8.45 i 11.15 o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
16. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS w cenie 6 zł.
17. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb, butów i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
18. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
19. W Szczęść Boże umieszczony jest grafik adoracji. Osoby, które chciałyby podjąć adorację 1 godz. w tygodniu niech się zgłoszą do ks. proboszcza.
20. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabywać publikacje Wielki Post. Nie zmarnuj szansy. Niech one posłużą nam do dobrego przeżycia tego szczególnego czasu.
21. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajdziemy również oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie.
22. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Cudom w Guadalupe, okresowi Wielkiego Postu oraz świadectwa nawróceń.
23. Dziękuję za złożone ofiary na nasze prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to