Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 października 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 października 2019 r.
przez

29. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Niedziela Misyjna, którą dzisiaj przeżywamy rozpoczyna tydzień misyjny. Zachęcamy szczególnie w tym tygodniu do modlitwy za Misje św. i za misjonarzy z naszej diecezji, Polski i całego świata. W chwili obecnej z Polski na misjach pracuje 1903 misjonarzy i misjonarek w 99 krajach. Z naszej diecezji pracuje 31 osób, wśród nich 9 księży diecezjalnych, m.in. ks. Jarosław Tomaszewski, nasz były wikariusz, który pracuje w Urugwaju. W tygodniu misyjnym możemy również składać ofiary na Misje do skarbon znajdujących się przy wyjściu ze świątyni.
2. Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który przeżywamy zachęca nas do szczególnej modlitwy za Misje. Takiej modlitwy podjął się również nasz dekanat, a nasza parafia w najbliższy wtorek. Niech cały ten dzień będzie szczególnie przeznaczony Misjom.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
5. W najbliższą środę o godz. 18.00 w Parafii św. Ojca Pio odbędzie się spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalych.
6. W najbliższą sobotę 26 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej do środy włącznie.
7. Za tydzień w niedzielę 27 października po Mszach św. na prośbę ks. proboszcza Tomasza Markowicza zorganizowana zostanie zbiórka do puszek na budowę kościoła w Parafii św. Ojca Pio. Ofiary zbierać będą parafianie z komitetu budowy kościoła.
8. Zapraszamy na modlitwę różańcową dzieci, dorosłych i młodzież odpowiednio o godz. 16.30, 17.15 i 18.45.
9. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
10. Dziś odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św. O wynikach liczenia poinformujemy parafian za tydzień.
11. W dalszym ciągu trwa zbiórka makulatury oraz ubrań, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemnik znajdują się na przykościelnych parkingach.
12. Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Miłujcie się, w którym znajdziemy świadectwo nawrócenia wojującej ateistki, o cudzie eucharystycznym w Legnicy oraz wiele innych ciekawych artykułów. Na stolikach za ławkami znajdziemy również czasopismo Chrystus i Ty w całości poświęcone Tajemnicy Krzyża oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Objawieniach Matki Bożej w Quito w Ekwadorze. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
13. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
14. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to