Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

20 Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dziękujemy uczestnikom pielgrzymek pieszych na Jasną Górę i do Sierpca, za podjęty trud i modlitwę oraz ofiarę w intencjach Kościoła i parafii. Dziękujemy również za uczestnictwo w pielgrzymce duchowej oraz za udział w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni.
2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 podziękujemy Panu Bogu za zbiory i będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracy rolników.
3. Również dzisiaj o godz. 15.00 w auli domu parafialnego odbędzie się konferencja poświęcona rodzinie, zatytułowana Rodzina szkołą miłości. Więcej informacji o konferencji na plakatach na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy do udziału w konferencji.
4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
5. W środę przypada 2 rocznica śmierci ks. Kan. Ludwika Jasińskiego, który przebywał w naszej parafii w latach 2016-2021. Polecajmy Bogu w modlitwie śp. ks. Kan. Ludwika Jasińskiego.
6. W sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 10,00 i 18.00.
7. 9 września organizowana jest po raz trzeci Młodzieżowa Płońska Piesza Pielgrzymka do Czerwińska n. Wisłą. Szczegóły odnośnie zapisów na plakacie na zewnątrz świątyni. W pielgrzymce może wziąć udział młodzież w przedziale wieku 16-30 lat.
8. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
9. Uczestnicy Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są aby je przynieśli jak najszybciej do kancelarii parafialnej.
10. Do 03 września włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
11. W dniach 25-26 sierpnia organizowany jest spływ kajakowy od Bolęcina do Borkowa z noclegiem w Jońcu dla rodziców wraz z dziećmi zaangażowanymi w scholi parafialnej, w służbie ministranckiej i harcerskiej. Istnieje możliwość wzięcia udziału w 1 dniu spływu.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
13. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu alejkę procesyjną.
KS. PROBOSZCZ

 

 

 

 

 

Udostępnij to