Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 września 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 20 września 2020 r.
przez

25. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. Zwracamy się z prośbą do Parafian, aby przybyli na inne Msze św. niż 8.45 i 11.15, by dać możliwość udziału w Uroczystości Rodzicom i Rodzinie. Prosimy, aby tylko najbliżsi weszli do kościoła, a pozostali by uczestniczyli we Mszy św. na zewnątrz św.. ze względu na warunki epidemiologiczne.

2. Jutro o godz. 10.00 Msza św. w intencji społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Św. Stanisława Kostki. Msza św. z racji Dnia Patrona.

3. We wtorek z racji Białego Tygodnia Koronka do Bożego Miłosierdzia przesunięta na godz. 17.30.
4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy członków i wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Maryjnego Ruchu.
5. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. odbędzie się w naszej parafii 03 października o godz. 11.15 i 04 października o godz. 8.45 i 11.15. Terminy spotkań przygotowujących Uroczystość, terminy i godziny spowiedzi oraz Biały Tydzień zamieszczony został w Szczęść Boże, na stronie internetowej i fb-u. W Szczęść Boże błędnie umieściliśmy terminy Spowiedzi i Białego Tygodnia. Prawidłowe są na profilach internetowych

6. W środę 30 września Inauguracja Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa. O godz. 18.00 Msza św. w intencji uczestników naszej Akademii. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. inf. prof. Wojciech Góralski. Po Mszy św. w auli domu parafialnego wykład inaugurujący ks. profesora. Temat wykładu: „ Jan Paweł II Papieżem Rodziny. ”. Po wykładzie, wręczenie dyplomów ukończenia VIII roku studiów oraz wręczenie indeksów nowym studentom. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie i do rozpoczęcia studiów.

7. Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym “Miłosierdzie” zaprasza wszystkich poszukujących umocnienia w Wierze na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii 8 października. Więcej informacji o rekolekcjach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.

8. W sobotę 10 października w Smardzewie odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy członków KŻR do udania się do Smardzewa. Z racji epidemiologicznych w pielgrzymce może wziąć udział tylko 200 osób. Dla naszej parafii przypada 30 miejsc. Wyjazd autokaru o godz. 9.15 sprzed kościoła. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej. Decyduje kolejność zgłoszeń.

9. Po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii wznawiamy odprawianie Mszy św. w kaplicy szpitalnej oraz każdego dnia na oddziałach odbywa się obchód duszpasterski.

10. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony. W Szczęść Boże umieściliśmy grafik ruchów i stowarzyszeń odpowiedzialnych za odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

11. W naszej parafii odbędą się warsztaty Akademii Familijnej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się naszą propozycją. Więcej informacji o warsztatach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.

12. W najbliższą niedzielę 27 września w godz. 13.30 – 17.30 odbędzie się XXI Masowy Rajd Rowerowy do Arcelina. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach.

13. W ostatnich dniach niektóre osoby przybywają do świątyni bez maseczek, lub mają je źle założone. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych zakrywając usta i nos. Pamiętajmy również o innych wskazaniach sanitarnych jak dezynfekcja rąk i inne. Nie zapominajmy, że pandemia jeszcze się nie skończyła. Te obostrzenia są dla naszego wspólnego dobra.

14. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
15. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy nie byli na spotkaniu w ostatni wtorek, a przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów.
16. W naszej parafii istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. z komunikantów wypiekanych z mąki bezglutenowej. Po zakończeniu udzielania Komunii, trzeba poprosić któregoś z kapłanów o taką Komunię św.
17. Komenda Policji w Płońsku informuje, że w ostatnim czasie na terenie powiatu płońskiego doszło do oszustw, których ofiarami stały się starsze osoby. Policja apeluje o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi. Pełny tekst Apelu Policji znajduje się na tablicy ogłoszeń.
18. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
19. Przyjmowane są już intencje mszalne na 2021 r.
20. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
21. Pragniemy zorganizować w naszej parafii grupę dorosłych ministrantów. Dorośli ministranci służyć będą na jednej z Mszy św. niedzielnych. Zapraszamy osoby starsze, które przed kilku lub kilkudziesięciu laty byli ministrantami o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
22. Za tydzień 27 września po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na budowę kościoła w Parafii św. Ojca Pio w Płońsku.

23. W Szczęść Boże zamieszczona została II część List Episkopatu Polski na Tydzień Wychowania, oraz Komunikat Komendanta Policji o ostrożność w związku z wyłudzeniami pieniędzy.
24. W zakrystii możemy nabywać kalendarze rolników na 2021 r. w cenie 28 zł.
25. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. Chroń swój Kościół, Matka Boża z La Salette wzywa do nawrócenia, Nie depczcie przeszłości naszych ołtarzy, Bóg jest Kimś zachwycającym i wiele innych ciekawych artykułów.
26. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to