Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21.04.2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

4. Niedziela Wielkanocna, Rok B
1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych w naszej parafii, Ojczyźnie i Kościele Powszechnym.
2. Dziś o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
3. Jutro o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
4. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
5. Również we wtorek dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Wojciech Ciemerych. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
6. We wtorek o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie przed XVII Festynem Rodzin, który odbędzie się 16 czerwca. Na spotkanie zapraszamy członków Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, organizacji istniejących przy naszej parafii oraz rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różnych grupach m.in. ministranci, schola i inne. Zapraszamy te organizacje i stowarzyszenia, które brały udział w organizacji dotychczasowych festynów. Zapraszamy też inne stowarzyszenia i organizacje.
7. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci ze Wspólnoty BARANKI.
8. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze próby przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych: Dzieci ze SP nr 2 – 24 kwietnia godz.16.30 i 25 kwietnia godz. 19.00 oraz Dzieci ze SP nr 4 a także dzieci chodzące do innych szkół– 22 kwietnia i 25 kwietnia godz.16.30
9. Zachęcamy do odwiedzania parafialnej kawiarenki. Kawiarenka znajduje się w domu parafialnym i czynna jest w każdą niedzielę od godz. 9.00 d0 12.00, gdzie możemy zjeść smaczne ciasto i wypić kawę czy herbatę. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki.
10. Serdecznie zapraszamy parafian na Drogę Światła która odbędzie się 26 kwietnia w piątek o godz. 19.00 w naszej świątyni. Prosimy zabrać ze sobą świece w osłonkach.
11. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
12. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże. Cel szczegółowy MAKSYMILIAN.
13. Do jutra włączenie trwa również II edycja zbiórki elektroodpadów, Zużyty sprzęt A, G, D, sprzęt komputerowy, telewizory, wszelkiego typu baterie i inne temu podobne rzeczy składamy obok plebanii w wyznaczonym miejscu. Wjazd od ul. Północnej naprzeciw CPN-u. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na budowę głębinowej im. Świętego Stanisława Kostki w Afryce.
14. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Z której dochód przeznaczony zostanie również na budowę studni głębinowej im. Świętego Stanisława Kostki w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
15. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd 18 maja /sobota/ na XXVIII Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Św. do Częstochowy . Wszelkie informacje i zapisy pod numerem telefonu 698 657 036.
16. W dniach 15 – 23 lipca 2024 organizujemy kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Koszt pobytu 1900 zł. Cena zawiera: zakwaterowanie w Pensjonacie Gawra w Lesku (wyżywienie + nocleg), przejazd autokarem, bilety do zwiedzanych obiektów i atrakcji. W programie: zwiedzanie Zapory na Solinie, przejazd gondolami nad Soliną, Ogród Biblijny w Myczkowicach, Park miniatur cerkwi i kościołów drewnianych, bieszczadzkie drezyny rowerowe, bieszczadzka kolejka leśna, Komańcza, wędrówki po górach z przewodnikiem: Połonina Wetlińska i Tarnica i wiele innych. Więcej informacji dotyczących wyjazdu możemy znaleźć na facebooku wpisując Bieszczady z Maksymilianem 2024. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 zł. Ilość miejsc ograniczona.
17. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 21 września 02 października.. Koszt pielgrzymki wynosi 6240 zł i 170 euro. Dla stałych klientów koszt wynosi 5930 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1500 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
18. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
19. Wiele osób pyta o sprawę cmentarza parafialnego przy ul. Kopernika i Wolności czy coś się zmieniło. Sytuacja cmentarz jest trudna. Potęgują ją pisma, zawiadomienia, na Policję, czy do Sanepidu, w których to mieszkańcy bezpośrednio sąsiadujący z nekropolią domagają się wprost zakazu pochówków i w efekcie zamknięcia całego cmentarza nie tylko strefy zakazanej. Obecnie Wojewódzki Sąd Administracyjnym uchylił decyzję Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o nie zamykaniu cmentarza parafialnego. Parafia jako zarządca cmentarza od samego początku podejmuję wszelkie możliwe starania aby nie dopuścić do sytuacji krytycznej czyli zamknięcia całego cmentarza. Parafia przestrzega i stosuje się do wszystkich zaleceń wymaganych przez Sanepid, czy Sąd, aby cmentarz nadal mógł służyć wszystkim mieszkańcom Płońska. Niestety obawiam się, że może to być niewystarczające. Powstał Komitet Społeczny Obrony Cmentarza w Płońsku. Można wesprzeć ratowanie cmentarza przez złożenie podpisu na liście Komitetu Obrony Cmentarza.
20. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na konkurs z nagrodami, które możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
21. Jak informowaliśmy, w ubiegłą niedzielę w Płońsku powstał Społeczny Komitet Obrony Cmentarza przed jego zamknięciem. Osoby, które chciały poprzeć sprzeciw mogą to uczynić w kruchcie naszej świątyni składając swój podpis.
22. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
23. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł p. Małgorzaty Jatkowskiej: „Rodzinne pole minowe- cztery zwiastuny rozwodu”. Zachęcamy do lektury.
24. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy następujące artykuły: O Zmartwychwstaniu, O Bożym Miłosierdziu, Rodzina szkołą modlitwy i wiele innych ciekawych artykułów oraz świadectwa nawróceń
25. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace. W chwili obecnej trwa budowa schodów granitowych przy Domu św. Siostry Faustyny.

PROBOSZCZ

 

Udostępnij to