Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 lipca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 lipca 2019 r.
przez

16. Niedziela Zwykła, Rok C
1. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
2. W czwartek dzień swojego patrona obchodzi ks. Krzysztof Brzuska, przebywający obecnie w ZOL-u. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. W czwartek 25 lipca przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Stąd też w najbliższą niedzielę 28 lipca, po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów mechanicznych, wypraszając u Boga za pośrednictwem św. Krzysztofa potrzebne łaski dla kierowców. Będziemy modlić się również o bezpieczeństwo na naszych drogach. Zapraszamy więc kierowców z pojazdami niezależnie od tego, czy pojazdy były już poświęcone czy też nie. W tym dniu, w czasie poświęcenia pojazdów, zbierane będą ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy, aby mogli sprawnie docierać do wszystkich zakątków swoich placówek misyjnych. To nasze podziękowanie za szczęśliwie przejechane kilometry. Kierowcy otrzymają specjalne breloczki ze św. Krzysztofem.
4. W czwartek o godz.18.00 Msza św., a po niej w domu parafialnym spotkanie członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
5. Rozpoczynamy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sierpca, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, którą zapoczątkował nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Andrzej Żywiałowski.
6. Trwają zapisy na pielgrzymkę pieszą z Płocka na Jasną Górę. Aby to uczynić, należy najpierw w zakrystii lub kancelarii odebrać specjalny formularz. Zachęcamy także do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
7. Jak doskonale wiemy 15 sierpnia o godz. 12.00 w Smardzewie odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej koronami papieskimi. Uroczystości przewodniczyć będzie abp Józef Michalik z Przemyśla. Koronację poprzedzi duchowe przygotowanie przez udział parafii dekanatu płońskiego północnego. Nasza parafia uczestniczyć będzie w sobotę 10 sierpnia o godz. 19.00 w specjalnej Mszy św. oraz w Różańcu. Na tę Mszę św. udamy się autokarami oraz swoimi samochodami. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy św. a potem w koronacji. Zapisy na autokary 10 i 15 sierpnia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
9. Do 01 września obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
10. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny. Po przeczytaniu prosimy o przekazanie ich sąsiadom.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
12. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to