Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 listopada 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

34. Niedziela Zwykła (Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata), Rok B)

1. Dziś w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. po Mszy św. o godz. 10.00 dokonamy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego NSPJ.
2. Dzisiaj obchodzone są XXXVI ŚDM z udziałem młodych naszej diecezji. Do Płocka uda się młodzież z ks. Wojciechem Czajkowskim.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
4. Od dziś rozpoczynają się rekolekcje RODZINA 33, organizowane przez Fundację Tota Tua. Rekolekcje polegają na codziennym wysłuchaniu lub przeczytaniu rozważań i osobistej modlitwie w domu, a w niektóre dni włączenia się w modlitwę lub pracę wspólnoty parafialnej.
5. Jutro obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Dziękujemy wszystkim śpiewającym w chorze parafialnym, zespole młodzieżowym i scholi dziecięcej i ich opiekunom oraz życzymy Bożego Błogosławieństwa w śpiewie i życiu osobistym. Zachęcamy również innych do śpiewu.
6. Również jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
7. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla uczniów klas II szkół średnich i starszych, kandydatów do Bierzmowania.
8. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a po niej w domu parafialnym spotkanie członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego.
9. Za tydzień o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej
10. Za tydzień, od pierwszej niedzieli Adwentu, rozpoczniemy kolejny, roczny cykl przeżywania tajemnic Bożego działania w świecie. Dziękujmy za miniony rok i prośmy, byśmy darowany nam jeszcze przez Boga czas przeżywali jako świadomi uczestnicy tajemnic zbawczych.
11. Roraty w Adwencie, tak jak w latach ubiegłych odprawiane będą o godz. 6.30. Z racji pandemii nie będzie Śniadań Roratnich. Na dzieci, które przyjdą na Roraty czekają słodkie niespodzianki.
12. Firmy lub osoby prywatne, które chciałyby przekazać słodycze lub pieniądze na ich kupno proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
13. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 19 do 22 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Kan. dr Piotr Grzywaczewski– Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Płocku.
14. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
15. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek.
16. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Płocka zachęcają do złożenia daru 91 koronek do Bożego Miłosierdzia na 91 rocznicę pierwszego objawienia Pana Jezusa w Płocku. Więcej informacji o inicjatywie w Szczęść Boże.
17. Zwracamy się z serdeczną prośbą, abyśmy przybywali do świątyni w maskach ochronnych. Prosimy również o zaszczepienie się przeciw koronawirusowi. Nasza prośba podyktowana jest troską o zdrowie nas wszystkich.
18. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
19. W Szczęść Boże znajdziemy wiele informacji poświęconych trwającemu Synodowi. Do skrzynki synodalnej można wrzucać przekazane na piśmie sugestie, propozycje i komentarze na temat Kościoła katolickiego i jego tożsamości, działania parafii i pomysłów duszpasterskich na ożywienie i rozbudzenie wiary.
20. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć kalendarz parafialny.
21. Od jutra po Mszach św. wieczorowych a także w niedzielę możemy nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w kształcie kuli w cenie 12 zł i mniejsze w cenie 6 zł.
22. Zachęcamy do nabywania publikacji poświęconej naszej trosce o zmarłych, publikację poświęconą Godzinie łaski oraz film DVD Największy z cudów.
23. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego nowego numeru czasopisma Dobre Nowiny.
24. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu dziś, po wszystkich Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych organizowanych przez Caritas.
25. Dziękujemy za złożone ofiary na instalacje fotowoltaiczne. PROBOSZCZ

Udostępnij to