Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 lutego 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 lutego 2021 r.
przez

1. Niedziela Wielkiego Postu, Rok B
1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, która będzie się odprawiać w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież otrzymują specjalne pamiątki, które wklejają na specjalny folder. Droga Krzyżowa na fb-u transmitowana jest o godz. 17.15.
2. W zakrystii wywieszona jest lista stowarzyszeń i grup modlitewnych, które chciałyby poprowadzić rozważania Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, 17.15 lub 20.00.
3. We Wielkim Poście planujemy kolejny raz Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 26 marca po Mszy w naszym kościele o godz. 18:00. Zgłoszenia na stronie www.edk.org.pl. Wszelkie informacje oraz kontakt przez stronę facebook – https://www.facebook.com/edkplonsk
4. Chcemy w Wielkim Poście, podjąć post o chlebie i wodzie w intencji wynagrodzenia za grzechy. Codziennie będzie pościła jedna osoba. Można wybrać sobie jeden konkretny dzień z 40 dni postu. Postanowienie postu zgłaszamy w zakrystii.
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV i Rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Msza św. i spotkanie transmitowane będzie na fb.
6. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.00. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w roku ubiegłym, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
7. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1971 i 1996 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 15 marca, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
8. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
9. Osoby, które zapisały się do adoracji Najświętszego Sakramentu proszone są aby adorację kontynuowały również w okresie zimowym. Kościół jest ogrzewany. Zachęcamy również nowe osoby do adoracji. Zgłoszenie u ks. proboszcza. Grafik adoracji umieszczony jest w Szczęść Boże.
10. Z racji trwającej pandemii oprócz zaplanowanych uroczystości komunijnych 16 i 30 maja proponujemy również Uroczystość Pierwszej Komunii św. w sobotę 15 maja o godz. 8.45 i 11.15 oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych 29 maja o godz. 8.45 i 11.15. Prosimy o kontakt rodziców z katechetami.
11. Biskup Płocki Piotr Libera w czasie pandemii udzielił dyspensy od udziału we Mszy św. osobom zainfekowanym, starszym oraz czującym obawy przed zarażeniem. W takim przypadku, trzeba przeżyć tę Mszę św. przy środkach masowego przekazu tak, jak byśmy byli w kościele. Msza św. na fb-u transmitowana jest w każdą niedzielę o godz. 10.00. W czasie Komunii św. możemy przyjąć Komunię Duchową. Gdy takich obaw nie mamy i gdy nie jesteśmy zainfekowani, zapraszamy do udziału we Mszy św. fizycznie, pamiętając o dezynfekcji, o zachowaniu dystansu społecznego i przychodząc w maseczkach ochronnych.
12. Za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. Będzie to nasza wielkopostna jałmużna.
13. Ze stolików za ławkami możemy nabywać Baranki Wielkanocne, dzieło Caritas w cenie 5 zł.
14. Na stoliku za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz opisów nawróceń.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
16. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie Matki Bożej Ubogich z Banneux w Belgii. W Szczęść Boże znajduje się również Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post.
17. W Szczęść Boże zamieszczone są Informacje Redakcji Audycji Katolickich TVP dotyczące Rekolekcji wielkopostnych w TVP3 dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
18. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Eucharystii, św. Józefowi z racji Roku św. Józefa oraz inne ciekawe artykuły, m.in. o rozproszeniach w modlitwie.
19. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to