Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 maja 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

7. Niedziela Wielkanocna A
1. Dziękujemy Zespołowi Muzycznemu “TaRuta” z Tarnopola za obecność w naszej parafii i za śpiew w czasie dzisiejszej niedzieli. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia płyt i pamiątek ze Wschodu. Zespół wspiera sierociniec w Tarnopolu.
2. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i majowe.
3. Jutro o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie przed XVI Festynem Rodzin, który odbędzie się 4 czerwca. Na spotkanie zapraszamy członków Parafialnej Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej, organizacji istniejących przy naszej parafii oraz rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różnych grupach m.in. ministranci, schola i inne. Zapraszamy te organizacje i stowarzyszenia, które brały udział w organizacji festynów sprzed pandemii.
4. W piątek przypada Dzień Matki. Życzymy naszym Mamom Bożego Błogosławieństwa i zdrowia, a za zmarłe zanosimy ufną modlitwę, aby cieszyły się niebem.
5. Również w piątek 26 maja o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kopernika odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych.
6. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
7. W najbliższym tygodniu odbędą się ostatnie próby przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych: Dzieci ze SP nr 2 – 24 i 25 maja oraz Dzieci ze SP nr 4 a także dzieci chodzące do innych szkół– 22 i 26 maja. Wszystkie próby rozpoczynają się o godz. 16.30.
8. Spowiedź przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w sobotę. Dzieci ze SP nr 2: od godz. 9.00 klasa 4A; 9.15 klasa 4B; 9.30 klasa 4C; 9.45 klasa IV D. Dzieci ze SP nr 4: o godz. 10.00 klasa 4A; 10.15 – klasa 3B; 10.30.00 klasa IIIC oraz dzieci z innych szkół. Spowiedź zakończymy o godz. 10.45.
9. Odnowa w Duchu Św. i Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zapraszają wszystkich chętnych na Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Niech nas będzie jak najwięcej aby Go wspólnie oczekiwać. Czuwanie w sobotę 27 maja od godz. 20.00.
10. Za tydzień Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 10.30 i 12.00. Prosimy Parafian o przybycie na Mszę św. na inne godziny, aby dać możliwość rodzinom razem z dziećmi uczestniczenia w uroczystości. Ławki dla dzieci i rodziców będą oszarfowane.
11. W niedzielę 28 maja po porannej Mszy św. wyruszy pielgrzymka piesza do Smardzewa. Tegoroczną pielgrzymkę poprowadzi ks. Piotr. Powrót autokarem pół godziny po zakończeniu Mszy św. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
12. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. oraz innych do służby ministranckiej. Zgłoszenia w zakrystii. Zachęcamy również dziewczęta do śpiewu w scholi parafialnej. Zgłoszenia u ks. Marcina lub w zakrystii.
13. W najbliższym czasie odbędą się poświęcenia pól i Msze św. przy figurkach w następujących miejscowościach:
– w piątek 26 maja o 19.00 Msza św. w Poświętnem
– w sobotę 27 maja o godz. 19.00 poświęcenie pól i Msza św. w Koziminach Stachowo
– w niedzielę 28 maja o godz. 17.00 poświęcenie pól i Msza św. w Cieciórkach
– w środę 31 maja Msza św. w Szpondowie Kolonia
Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól i Mszy św. w kolejnych miejscowościach. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
14. Biskup Płocki Szymon Stułkowski serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II Diecezjalnym Święcie Rodziny oraz XI Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku 28 maja oraz do spotkania dla dzieci, rodziców i dziadków 31 maja. Pełny tekst zaproszenia znajduje się w Szczęść Boże.
15. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku, ul. Płocka 76 serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do nauki w naszej szkole. Przesłuchania odbędą się 26-27 maja 2023. Więcej informacji w Szczęść Boże, na stronie internetowej i Facebooku.
16. W środę 31 maja o godz. 19.00 w parafialnej kawiarence odbędzie się Walne Sprawozdawcze Zebranie Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian. Zapraszamy członków klubu, parafian i wszystkich interesującym się sportem.
17. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy z ofertą kolonii parafialnych w terminie 15 – 25 lipca 2023 r. zapraszamy dzieci, w szczególności zaangażowane w codzienną działalność parafii, na letni wypoczynek do Jastrowia k/ Złotowa. Po karty kwalifikacyjne na kolonie prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
18. Zgodnie z wcześniejszą informacją na parkingach przykościelnych zamontowane zostały parkometry. Jak informowaliśmy 2 godziny są bezpłatne. Trzeba jednak po zaparkowaniu samochodu wydrukować bilet i włożyć go za szybę samochodu. Nasza decyzja podyktowana została brakiem miejsc parkingowych dla uczestników liturgii. Na parkingach stały samochody, których właściciele nie brali udziału w nabożeństwach.
19. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele i święta o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Dziękujemy mieszkańcom wiosek: Cieciórki, Koziminy Stachowo, Kolonia Szpondowo, Kownaty i Poświętne za modlitwę przy figurkach.
20. W dniach 2-3 czerwca organizowany jest wyjazd na Jasną Górę na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
21. Od 1 czerwca będzie obowiązywał nowy Regulamin Cmentarza Katolickiego Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Michała Archanioła w Płońsku, który został zatwierdzony przez Parafialną Radę Gospodarczą. Regulamin jest w dodatku do dzisiejszego Michała, będzie wywieszony przy cmentarzu i podany na stronie internetowej parafii. Od 1 czerwca pojawiać się będą żółte kartki na tych grobach gdzie nie ma dysponenta grobu. Prosimy by osoby opiekujące się grobami zgłosiły się do kancelarii parafialnej.
22. Zwracamy się z prośbą o składanie rzeczy na konkurs z nagrodami w czasie Festynu Rodzin 4 czerwca. Rzeczy możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
23. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
24. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone św. Bernadecie, błogosławionemu Carlo Acutis i rodzinie Ulmów oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
25. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Przybyły już trzy transporty granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to