Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 października 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 października 2018 r.
przez

29. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziękujemy Ojcu Jerzemu Wilkowi, Kamilianinowi i Misjonarzowi za obecność w naszej wspólnocie parafialnej, modlitwę i głoszenie Słowa Bożego.
2. Niedziela Misyjna, którą dzisiaj przeżywamy rozpoczyna tydzień misyjny. Zachęcamy szczególnie w tym tygodniu do modlitwy za Misje św. i za misjonarzy z naszej diecezji, Polski i całego świata. W chwili obecnej z Polski na misjach pracuje 2032 misjonarzy i misjonarek w 100 krajach. W tym z naszej diecezji 10 księży misjonarzy. Wśród nich znajduje się Jarosław Tomaszewski, nasz były wikariusz, który pracuje w Urugwaju. W tygodniu misyjnym możemy również składać ofiary na Misje do skarbon znajdujących się przy wyjściu ze świątyni.
3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
4. Jutro o godz. 16.30 spotkanie dla osób należących do Kół Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych, a po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
5. W najbliższy wtorek o godz. 18.30 z racji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości odbędzie się w naszej świątyni Koncert Patriotyczny w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Więcej informacji o koncercie w Szczęść Boże i na plakatach. W trakcie koncertu przewidziany jest również wspólny śpiew pieśni /prezentacja plakatu/.
6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie dla członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
7. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.
8. Od najbliższej soboty w konfesjonale pod chórem dyżurować będzie ksiądz od godz. 19.00 do 21.00. Zachęcamy do spowiedzi zwłaszcza ludzi młodych.
9. Zapraszamy na modlitwę różańcową dzieci, dorosłych i młodzież odpowiednio o godz. 16.30, 17.15 i 18.45.
10. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 20-27 lutego 2019 r. Koszt pielgrzymki 1090 $. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Przy zapisie wpłacamy 1000 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na miesiąc przed wylotem.
11. W naszej parafii grupa osób podjęła się nowej inicjatywy modlitewnej, jaką jest modlitwa różańcowa po zakończeniu porannej Mszy św. Dziękujemy za tę inicjatywę.
12. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
13. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty. W czasopiśmie znajdziemy artykuły poświęcone 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz artykuły poświęcone Ojcu Pio i 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tam również znajdziemy najnowszy numer czasopisma Miłujcie się. Zachęcamy do nabywania czasopism.
14. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy następujące artykuły: o Janie Pawle II z racji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, o współczesnej stygmatyczce oraz świadectwa nawróceń. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
15. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
16. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to