Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 sierpnia 2022 r.
przez

21 Niedziela Zwykła, Rok C
1. Dziękujemy ks. kan. Markowi Figurskiemu za obecność w naszej parafii, za 20 letnią posługę misjonarską w dalekiej Brazylii oraz za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami z pracy na Misjach. Po zakończenie każdej Mszy św. ks. Marek będzie zbierał ofiary na Misje.
2. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
3. Nasza parafia włącza się w dzieło modlitwy Różańcem Świętym na ulicach miast. Będziemy dziękować za Cud nad Wisłą oraz modlić się za Kościół w Polsce. Na zakończenie Uroczystej Procesji przed Figurą Matki Bożej na schodach naszej świątyni odmówimy Akt Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Dziękczynna Procesja Różańcowa odbędzie się jutro, w poniedziałek 22 sierpnia. Zapraszamy członków grup, stowarzyszeń, harcerzy z pochodniami, parafian i gości do naszego kościoła na godz. 20,30 ze świecami. Idąc w procesji z krzyżem, obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, obrazem św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i flagą narodową, odmawiać będziemy Różaniec. Trasa procesji tak jak w Boże Ciało. Po Mszy św. zapraszamy do zakrystii przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń do zakrystii w celu omówienia spraw organizacyjnych związanych z procesją.
4. We wtorek przypada 1 rocznica śmierci ks. Kan. Ludwika Jasińskiego, który przebywał w naszej parafii w latach 2016-2021. Polecajmy Bogu w modlitwie śp. ks. Kan. Ludwika Jasińskiego.
5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. a potem spotkanie dla członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 10,00 i 18.00.
7. Zapraszamy na spotkanie dla pań poświęcone atrakcyjności i stylu współczesnej kobiety. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę 28 sierpnia o godz. 15.15 w sali teatralnej, w podziemiach naszego kościoła. Spotkanie poprowadzi Lidia Tkaczyńska autorka książki „Kobieta z klasą”. Zachęcamy aby na spotkanie każda niewiasta zabrała przyjaciółkę.
8. We wtorek 30 sierpnia nasz klub sportowy organizuje Rodzinny Spływ Kajakowy Wkrą od Bolęcina do Śniadowa. Koszt spływu 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Początek spływu o godz. 9.00.

9. Po przerwie pandemicznej zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej śmierci w dniu 28 sierpnia 2022 r. na godz. 15.00 do parafialnej świątyni. Po Koronce spotkanie formacyjne i organizacyjne w bibliotece parafialnej. Serdecznie zaprasza ks. opiekun i zelatorki.
10. 10 września organizowana jest po raz drugi Młodzieżowa Płońska Piesza Pielgrzymka do Czerwińska n. Wisłą. Szczegóły odnośnie zapisów na plakacie na zewnątrz świątyni. W pielgrzymce może wziąć udział młodzież w przedziale wieku 16-30 lat.
11. Jasnogórska Rodzina Różańcowa serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę o odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasną Górę w dniach 1-2 października br. Więcej informacji w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa, Zakopanego, Ludźmierza, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 10-12 września br. W programie zwiedzanie zamku na Wawelu, Bazyliki Mariackiej, Łagiewnik, świątyni św. Jana Pawła II. W Zakopanem wjazd na Gubałówkę, pobyt w sanktuarium na Krzeptówkach, w świątyni na Olczy, pobyt pod skocznią, w kościele i cmentarzu na Pęksowym Brzysku i na Krupówkach Przewidziane jest również ognisko. Koszt przejazdu, ubezpieczenia, biletów wstępów, śniadań i obiadokolacji wynosi 650 zł. Zaliczka 100 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na tydzień przed wyjazdem Zgłoszenia u ks. proboszcza, w kancelarii parafialnej i zakrystii.
13. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
14. Uczestnicy Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są aby je przynieśli jak najszybciej do kancelarii parafialnej.
15. Do 28 sierpnia włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
16. Po konsultacjach z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą Gospodarczą podjąłem niełatwą decyzję zmniejszenia Mszy św. w niedzielę. Zmiana podyktowana została powstaniem 5 lat temu Parafii św. Ojca Pio. Parafia nasza zmniejszyła się o ok. 3 tys. wiernych. Za zmianą przemawiają również krótkie przerwy pomiędzy poszczególnymi nabożeństwami. Często wierni musieli czekać, aż uczestnicy poprzedniej Mszy św. wyjdą z kościoła. Po zmianach godziny nabożeństw wyglądać będą następująco: godz. 7.00; 9.00; 10.30 – za Parafian; 12.00 – dla dzieci; 17.30 i 19.00 – dl młodzieży. Nowe godziny odprawiana Mszy św. obowiązywać będą od 4 września br. Msze św. przyjęte na 8.45 odprawiane będą o godz. 9.00, a Msze św. przyjęte na 11.15 i 12.30 odprawiane będą o godz. 12.00. Chrzty św. w II i IV niedzielę miesiąca odbywać się będą na Mszy św. o godz. 10.30, a w pozostałe niedziele po Mszy św. o godz. 10.30. Wypominki do końca października głoszone będą przed Mszą św. o godz. 9.00 te z 8.45 oraz przed Mszą św. o godz. 10.30 te z 10.00 i 11.15. Od listopada wypominki głoszone będą przed Mszą św. o godz. 7.00; 9.00 i 10.30. Drodzy Parafialnie zapoznajmy się ze zmianą godzin odprawiania Mszy św. oraz przyjmijmy zmianę z życzliwością. Intencje Mszy św. na przyszły rok przyjmowane będą od 1 września.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
18. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
19. Drodzy Bracia i Siostry! W środę kończą pracę w naszej parafii: ks. Paweł Kowalski i ks. Wojciech Czajkowski. Dziękujemy im z całego serca za pracę duszpasterską i katechetyczną.
20. Ks. Pawłowi dziękujemy za opiekę nad Grupą Dorosłych Lektorów, Harcerzami, Zespołem Muzycznym Effatha, Odnową w Duchu św., za Msze św. z modlitwą wstawienniczą, dekoracje, za przygotowywania młodzieży do Bierzmowania, za spotkania dla Rodziców i Chrzestnych i inne działania.
21. Ks. Wojciechowi Czajkowskiemu dziękujemy za opiekę nad scholą parafialną Magnificat, ministrantami, Oazą, Grupą młodzieżową NA MAXA, prowadzenie pielgrzymek na Jasną Górę i do Sierpca, wystawiane sztuki teatralne, wszelkie podejmowane działania z młodzieżą w naszej parafii i dekanacie i inne działania.
22. Dziękujemy księżom za posługę w konfesjonale i głoszone słowo Boże.
23. W środę ksiądz Paweł rozpocznie pracę w parafii św. Jana Chrzciciela w Krasnem, a ks. Wojciech w Parafii Miłosierdzia Bożego w Skępem.
24. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy księżom za pracę katechetyczną oraz za wszelkie inicjatywy duszpasterskie. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nowych placówkach. Obiecujemy również modlitwę w Waszej intencji.
25. Za tydzień na Mszach św. powitamy nowych kapłanów.

KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to