Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 21 stycznia 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

    Niedziela Zwykła, Rok B

 1. W związku z Dniem Babci i Dniem Dziadka, życzymy Czcigodnym Seniorom Bożego Błogosławieństwa, a zmarłym życia wiecznego.
 2. Dziś o godz. 15.00 w naszej świątyni XXVI  Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Con Grazia w Płońsku wraz z solistami scen warszawskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie.
 3. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. Jutro 22 stycznia organizujemy wyjazd na UKSW na drugą część wykładu prof. Janusza Odziemkowskiego Polskie drogi do niepodległość. Po wykładzie uroczysty koncert. Wyjazd o godziny 14.30 sprzed kościoła, a powrót ok.21.00. Wyjazd przeznaczony jest dla studentów Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa i wszystkich chętnych. Zgłoszenia jeszcze dziś w zakrystii. Do Warszawy zabieramy indeksy.
 1. W najbliższą sobotę 27 stycznia odbędzie się Spotkanie opłatkowe wszystkich grup formacyjnych przy naszej parafii. Zapraszamy również starszych, samotnych jak też korzystających z pomocy Parafialnego Zespołu CARITAS. Spotkanie rozpocznie się Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. O godz. 16.00 Msza św. pod  przewodnictwem Ks. Adama Przeradzkiego – Wice Dyrektora Caritas Diecezji Płockiej. Po Mszy Świętej  serdecznie zapraszamy do Domu Parafialnego na wspólne śpiewanie kolęd, opłatek i Agapę. Na spotkanie zapraszają Zelatorki , Animatorki i CARITAS. Spotkajmy się we wspólnotach.
 1. W najbliższy weekend w Raciążu odbędzie się kurs ewangelizacyjny Nowe Życie zatytułowany Daj sobie szansę. Więcej informacji o kursie udzielą nasi duszpasterze.
 2. W najbliższą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. dziękczynna za 7 lat Arki Duchowej i o Boże Błogosławieństwo dla posługujących i wspierających Arkę.
 3. Od 04 lutego rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w lutym, marcu lub maju.
 4. Porządek wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek  (22 stycznia) –  ul. Północna nr 5, a po skończeniu kolędy od ostatniej klatki Północna 6 (1 ksiądz); ul. Północna nr 6 ( 1 ksiądz)

Wtorek  (23 stycznia) –ul. Północna nr 3 (1 ksiądz ); nr 8 (1 ksiądz); : nr 9 (1 ksiądz )

Środa  (24 stycznia) –  domy prywatne przy ul. Północnej i Północna nr 10 (1 ksiądz);  nr 11 (1 ksiądz);   nr 12 (1 ksiądz);

Czwartek (25 stycznia) – ul. Północna:  nr 13 (1 ksiądz); ul. Północna nr 14 (1 ksiądz); nr 15 A i 15 B ( 1                ksiądz);

Piątek  (26 stycznia) –ul. Północna nr 17 ( 1 ksiądz); nr 18 ( 1 ksiądz); 19 (1 ksiądz);

Sobota  (27 stycznia) o godz. 8.30 – ul. Lipowa (1 ksiądz);  ul. Klonowa nr 8 i 8A (1 ksiądz), domy  przy Klonowej od nr 6 do 15 (1 ksiądz);

Poniedziałek (29 stycznia) –ul. Północna nr 20 (1 ksiądz); nr  22 (1 ksiądz);  nr 24 (1 ksiądz);  ul. Maksymiliana nr 1 (1 ksiądz);  ul. Maksymiliana nr 3 (1 ksiądz);

 1. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i alejkę procesyjną, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
 2. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi.
 3. Osoby, których nie było w czasie kolędy z różnych powodów, a chciałyby mieć wizytę duszpasterską, niech się zgłoszą do zakrystii, kancelarii parafialnej lub zatelefonują w celu umówienia się na wizytę duszpasterską. Nie rezygnujmy tak łatwo ze spotkania duszpasterza z wiernymi, które daje nam Kościół, w którym najważniejszą częścią jest modlitwa i udzielenie Bożego Błogosławieństwa całej rodzinie.
 1. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
 2. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
 3. Dziękujemy za wpłacenie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2023 r.  Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
 1. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
 2. Po Mszy św. możemy zabrać poświęcone torebki z z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Tam też znajduje się poświęcona woda. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie misji prowadzonej przez księdza Marka Brulińskiego pochodzącego z naszej diecezji, który  od 30 lat pracuje w Peru oraz na doświadczenie misyjne naszej młodzieży we wrześniu tego roku w misji ks. Marka.
 3. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Więcej informacji o kursie w Szczęść Boże. dział
 4. Zwracamy się z prośbą, aby w kruchcie naszej świątyni nie zostawiać zniszczonych książek, obrazków, czasopism i dewocjonalii. Zniszczone rzeczy palimy, a nadające się do użytku przekazujemy do biblioteki.
 5. Dziś mamy możliwość nabycia gromnic przed Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będzie również możliwość nabycia Pisma Świętego i modlitewników z dużym drukiem, obrazów, różańców i innych książek i dewocjonalii. Możemy również nabywać Traktat o prawdziwym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny i książkę O naśladowaniu Chrystusa.
 6. Na skarbonach za ławkami znajduje się parafialny kalendarz na 2024 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
 7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
 8. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł Moniki Mari Brzezińskiej: Czym jest miłość małżeńska i jaka jest jej dynamika? Zachęcamy do lektury.
 9. Za tydzień w niedzielę ofiary złożone na tacę w całej diecezji przeznaczone zostaną świątynię Bożego Miłosierdzia w Płocku.

 

PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to