Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 grudnia 2019 r.
przez

4. Niedziela Adwentu, Rok A

1. Dobiegają końca nasze Rekolekcje Adwentowe. Dziękujemy Panu Bogu za to, że dał nam czas łaski i zbawienia. Za to, że to On nas gromadził w parafialnej świątyni, przemawiał ustami Rekolekcjonisty i darował grzechy w konfesjonale, abyśmy jak najlepiej przygotowali się do Świąt Bożego Narodzenia. Niech nasze codzienne życie, moralne i religijne, będzie kontynuacją dni rekolekcyjnych.
2. Po Bogu naszą wdzięczność składamy Rekolekcjonistom: o. Grzegorzowi Lachowiczowi i o. Sławomirowi Skubisz. Dziękujemy za cztery dni przeżyte razem z nami, na Płońskiej Ziemi. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże i świadectwo wiary, które umacniało nas w naszej wierze. Życzymy Ojcom wielu Łask Bożych w życiu osobistym, zakonnymi i w odpowiedzialnej posłudze rekolekcyjnej. Życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.
3. Dziękujemy spowiednikom, którzy przez trzy dni przybywali i jednali nas z Bogiem w Sakramencie Pokuty.
4. Dziękujemy Dyrekcjom Szkół i Przedszkoli, nauczycielom, służbie liturgicznej, katechetom, pracownikom kościelnym, osobom świeckim i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie rekolekcji.
5. Dziękuję i Wam Drodzy Siostry i Bracia za to, przybywaliście do naszej świątyni by jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia przez słuchanie Słowa Bożego i przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św.
6. Dziś porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę.
7. Dziś o godz. 14.00 na Płońskim Rynku Wigilia Miejska.
8. Również dziś po Mszy św. o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
9. We wtorek jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Starajmy się cały dzień, zwłaszcza wieczerzę wigilijną przeżyć prawdziwie po chrześcijańsku, by stała się okazją do umocnienia jedności w rodzinach. W Szczęść Boże znajduje się modlitwa, która winna towarzyszyć Wieczerzy Wigilijnej. Gorąco zachęcamy Parafian do rozpoczęcia wieczerzy tą modlitwą. Msze św. we wtorek o godz. 6.30 i 10.00.
10. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką. Pasterka dla dzieci o godz. 20.00, aby i one mogły doświadczyć Świętej Nocy Bożego Narodzenia, oraz dla dorosłych o godz. 24.00. Msza św. o godz. 20.00 sprawowana będzie w intencji dzieci, o Boże Błogosławieństwa w ich życiu, a o godz. 24.00 w intencji Parafian. Pasterki poprzedzone będą wspólnym śpiewem kolęd na pół godz. przed rozpoczęciem.
11. Pasterki rozpoczynać się będą przy Żywej Szopce na zewnątrz świątyni. Po modlitwie, przy śpiewie kolędy wejdziemy do świątyni. Serdecznie zapraszamy Parafian na Pasterki.
12. Prosimy, aby dzieci i młodzież na Pasterkę o godz. 20.00 przybyły w strojach Aniołów, Pastuszków a także Mędrców ze Wschodu. Dzieci i młodzież w strojach zajmą miejsca przy samym ołtarzu.
13. Msze św. w I i II dzień Świąt tak jak w każdą niedzielę, z tym że nie będzie Mszy św. dla młodzieży o 19.00.
14. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy Żywą Szopkę. Już teraz dziękujemy wszystkim organizatorom szopki.
15. Zachęcamy również do przybywania całymi rodzinami aby obejrzeć Żywą Szopkę, która czynna będzie w godz. 8:00-20:00, od wtorku do 06 stycznia. Czas wystawienia Żywej Szopki uzależniony będzie jednak od zewnętrznej temperatury.
16. Dziękujemy Akcji Katolickiej istniejącej przy naszej parafii za przygotowanie 50 paczek dla dzieci. Dziękujemy instytucjom i firmom za umożliwienie przygotowania paczek. Pełny wykaz firm i instytucji, które pomogły zorganizować świąteczne spotkanie znajduje się w Szczęść Boże.
17. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Śniadań Roratnich. Pełny wykaz firm i instytucji, które pomogły zorganizować Śniadania Roratnie znajduje się w Szczęść Boże.
18. W naszym kinie wyświetlany jest film Nieplanowane. Grafik wyświetlania filmu zamieszczony jest w Szczęść Boże.
19. Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę, na sylwestrowe czuwanie. Wyjazd 31 grudnia o godz. 12.00, a powrót 01 stycznia również o 12.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy u Pana Jakubiaka oraz w bibliotece. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
20. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie i na Bałkany. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże. Zapisy u ks. proboszcza i kancelarii parafialnej.
21. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się, gdzie znajduje się wiele świadectw.
22. Na stolikach za ławkami możemy nabyć nasz parafialny kalendarz na 2020 r. z ważnymi informacjami.
23. W kruchcie naszej świątyni znajdziemy różne książki religijne oraz modlitewniki. Zachęcamy do nabywania.
24. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. Koszt podwójnego numeru Gościa Niedzielnego wynosi 10 zł.
25. Dziękujemy za ofiary składane na Dróżkę Różańcową, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to