Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 kwietnia 2018 r.
przez

04. Niedziela Wielkanocna, Rok B
1. Dzisiaj o godz. 12.30 przeżywać będziemy w naszej świątyni jubileusz 60 – lecia kapłaństwa ks. kan. dr Franciszka Kacprzyckiego i ks. kan. Ludwika Jasińskiego. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. dziękczynnej za naszych kapłanów.
2. Skauci Europy zapraszają dzisiaj dziewczyny w wieku 12-17 lat na zbiórkę harcerską. Spotkanie o godz. 12.00 przy naszym kościele. Zbiórka zakończy się o godz. 15.00 przy kaplicy parafii św. Ojca Pio.
3. Nieformalna Grupa Teatralna „Na deskach” zaprasza na dramat pt. „Drabina”. Sztuka dzisiaj o godz. 16.00 w naszej sali teatralnej. Bilety na spektakl dostępne w zakrystii.
4. Jutro Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. o 7.00 i 18.00.
5. Jutro dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Wojciech Ciemerych. Życzymy ks. Wojciechowi Bożego Błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej i życiu osobistym. Ogarnijmy również modlitwą ks. Wojciecha.
6. We wtorek 24 kwietnia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A,B,C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas godności i praw człowieka jako przewodnik na drodze ku Niepodległości”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Rafał Bednarczyk. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
7. W czwartek kolejne spotkanie Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy tych, którzy już należą do tej formacyjno – modlitewnej grupy oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00, a potem w domu parafialnym na spotkanie formacyjne.
8. W czwartek o godz. 20.00 prowadzona będzie Droga Światła wokół naszego Kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
9. Organizujemy pielgrzymkę w sobotę 28 kwietnia do Niepokalanowa na Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka. W Szczęść Boże program spotkania oraz telefony osób, u których możemy się zapisać na pielgrzymkę.
10. Ochotnicza Straż Pożarna w Kownatach organizuje 03 maja Bieg Konstytucji 3-go Maja. Zapisy na stronie internetowej OSP Kownaty.
11. W dniach 14 -17 maja odbędzie się w naszej parafii IX Płoński Maraton Biblijny. W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton. Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu.
12. Rozpoczynamy zapisy na Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 25 maja. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i na plakatach.
13. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty na Kolonie dla dzieci oraz Kolonie dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich ze specjalnym dla nich programem. Kolonie odbędą się w Dźwirzynie nad morzem dniach 28 lipca 08 sierpnia. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. W kancelarii składamy wypełnione karty wraz z zaliczką 300 zł. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
14. Parafia św. Michała organizuje 2 pielgrzymki: 26 maja do Lichenia i 25 i 26 czerwca do Gidel, na Jasną Górę i Piekar Śląskich. Więcej informacji o pielgrzymkach na plakacie na zewnątrz świątyni. Zapisy w Parafii św. Michała.
15. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
16. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1% na działalność naszego klubu sportowego przy rozliczeniu z Urzędem Skarbowym.
17. Zachęcamy do pełnienia straży honorowej przy Najświętszym Sakramencie. Zgłoszenia u Pani Ewy Szymańskiej.
18. W kancelarii parafialnej i zakrystii możemy składać fanty na loterię, zgłosić chęć pomocy w organizacji festynu oraz zapisać się na przyniesienie ciasta na festyn.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
20. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to