Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 lipca 2018 r.
przez

16. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
2. W środę dzień swojego patrona obchodzi ks. Krzysztof Brzuska, przebywający obecnie w ZOL-u. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. W środę 25 lipca przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Stąd też w najbliższą niedzielę 29 lipca, po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów mechanicznych, wypraszając u Boga za pośrednictwem św. Krzysztofa potrzebne łaski dla kierowców. Będziemy modlić się również o bezpieczeństwo na naszych drogach. Zapraszamy więc kierowców z pojazdami niezależnie od tego, czy pojazdy były już poświęcone czy też nie. W tym dniu, w czasie poświęcenia pojazdów, zbierane będą ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy, aby mogli sprawnie docierać do wszystkich zakątków swoich placówek misyjnych. To nasze podziękowanie za szczęśliwie przejechane kilometry. Kierowcy otrzymają specjalne modlitwy.
4. W czwartek o godz.18.00 Msza św., a po niej w domu parafialnym spotkanie członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
5. Organizujemy 3-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Zdzisławy w Jablonnem w Czechach. W programie również zwiedzanie Trzebnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Świdnicy i Książa oraz w Czechach zamku Lemberk i skoczni w Harachowie w dniach 9 – 11 sierpnia. Koszt wyjazdu z dwoma śniadaniami i dwiema obiadokolacjami , przejazdem, biletami wstępów i noclegami w hotelu TANGO w Jeleniej Górze wynosi 550 zł. Wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę po 1 sierpnia. Zgłoszenia na pielgrzymki w zakrystii, kancelarii lub u ks. proboszcza.
6. Rozpoczynamy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sierpca, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, którą zapoczątkował nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Andrzej Żywiałowski.
7. Trwają zapisy na pielgrzymkę pieszą z Płocka na Jasną Górę. Aby to uczynić, należy najpierw w zakrystii lub kancelarii odebrać specjalny formularz. Zachęcamy także do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
8. Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej przy naszej parafii organizuje wyjazd do Niepokalanowa w niedzielę 29 lipca na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Więcej informacji o wyjeździe na tablicy ogłoszeń.
9. Zachęcamy do włączenia się w akcję Plecak pełen uśmiechu.
10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w Bieszczady proszone są o dokonanie II części wpłaty.
11. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS. W Parafialnym Zespole CARITAS znajduje się wiele ubrań. Zachęcamy do przybycia i wybrania dla siebie potrzebnych rzeczy.
12. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny. Po przeczytaniu prosimy o przekazanie ich sąsiadom.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
14. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to