Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 maja 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 maja 2022 r.
przez

6. Niedziela Wielkanocna C
1. Dziś o godz. 17.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i majowe.
2. We wtorek o godz. 19.00 w naszej świątyni ostatnie spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z klas II i starszych szkoły średniej. Na spotkanie prosimy przynieść koniecznie indeksy.
3. W czwartek przypada Dzień Matki. Życzymy naszym Mamom Bożego Błogosławieństwa i zdrowia, a za zmarłe zanosimy ufną modlitwę, aby cieszyły się niebem.
4. Również w czwartek 26 maja o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kopernika odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych.
5. W najbliższy piątek o godz. 9.00 Msza św. w intencji uczestników i organizatorów XVII Diecezjalnej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Po Mszy św. zawodnicy przejdą na stadion, gdzie odbędą się zawody lekkoatletyczne oraz turnieje piłki nożnej i piłki plażowej oraz konkurs muzyczny. Do wtorku włącznie można się jeszcze zapisać na Parafiadę. Zachęcamy do uczestnictwa, a także do przybycia na stadion i obejrzenia Parafiady.
6. Również w piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
7. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku, przy ul. Płockiej 76, serdecznie zaprasza dzieci i młodzież, które chcą podjąć edukację artystyczną na przesłuchania w dniach 27-28 maja 2021 r. Więcej informacji w szczęść Boże.
8. W piątek 27 maja o godz. 19.00 Poświęcenie pól i Msza św. w intencji mieszkańców Szpondowa.
9. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. oraz innych do służby ministranckiej. Zgłoszenia w zakrystii. Zachęcamy również dziewczęta do śpiewu w scholi parafialnej. Zgłoszenia również w zakrystii.
10. W najbliższym tygodniu odbędą się ostatnie próby przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych: Dzieci ze SP nr 2 – 23 i 25 maja oraz Dzieci ze SP nr 4 a także dzieci chodzące do innych szkół– 24 i 26 maja. Wszystkie próby rozpoczynają się o godz. 16.30.
11. Spowiedź przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w sobotę. Dzieci ze SP nr 2: od godz. 9.00 klasa 4A; 9.15 klasa 4B; 9.30 klasa 4C; 9.45 klasa IV D. Dzieci ze SP nr 4: o godz. 10.00 klasa 4A; 10.15 – klasa 3B; 10.30.00 klasa IIIC oraz dzieci z innych szkół. Spowiedź zakończymy o godz. 10.50.
12. Za tydzień Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 8.45 i 11.15. Prosimy Parafian o przybycie na Mszę św. na inne godziny, aby dać możliwość rodzinom razem z dziećmi uczestniczenia w uroczystości. Ławki dla dzieci i rodziców będą oszarfowane.
13. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w niedzielę 05 czerwca po porannej Mszy św. wyruszy pielgrzymka piesza do Smardzewa. Tegoroczną pielgrzymkę poprowadzi ks. proboszcz. Powrót autokarem po zakończeniu Mszy św. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
14. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele i święta o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach.
15. Za 2 tygodnie w niedzielę w Płocku odbędą się obchody związane z zakończeniem Roku Rodzina Amoris Laetitia. Specjalne słowo zachęty do udziału w obchodach skierował Biskup Płocki. Pełny tekst zachęty znajduje się na tablicy ogłoszeń, a w następną niedzielę zachętę znajdziemy w Szczęść Boże.
16. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
17. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Prosimy ponownie zgłaszać chorych telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać osoby starsze lub chore które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
18. Zdjęcia z uroczystości Komunijnej można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak) Płońsk ul. Szkolna 1.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
20. Wychodząc ze świątyni możemy nabywać publikację poświęconą Paulinie Jaricot – założycielce Kół Żywego Różańca, która dziś w Lyonie zostanie ogłoszona błogosławioną.
21. Wychodząc ze świątyni możemy nabywać kolorowankę dla dzieci zatytułowaną Kolorowe Święte. Kolorowankę wydała nasza parafia a przygotowały ją: Marta Piórkowska, Monika Maria Brzezińska i Krystyna Marszał-Jankowska. Koszt kolorowanki wynosi 16 zł. Zachęcamy do nabywania kolorowanki, która przybliża postacie świętych niewiast.
22. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to