Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 marca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 marca 2020 r.
przez

4. Niedziela Wielkiego Postu, Rok A

1. Dzisiaj i w dni powszednie Msze św. wg trakcyjnego porządku. Musimy jednak pamiętać, aby w świątyni nie było więcej osób jak 50. Będąc w świątyni siadajmy tak jak poleca minister zdrowia. Możemy zajmować również antresole, aby zachować normy. Korzystajmy również z dyspensy, której udzielił nam Biskup Płocki. Mamy możliwość różnorodnego uczestniczenia we Mszy św. przez środki masowego przekazu. Możemy również przyjąć Komunię duchową. Kościół w ciągu dnia cały czas jest otwarty, gdzie możemy zanosić ufną modlitwę o ustanie pandemii.
2. Siostry i Bracia. Dzisiaj mieliśmy rozpocząć Rekolekcje Wielkopostne. Nie mamy takiej możliwości. Ale w możliwy i bezpieczny sposób starajmy się przygotować do Świąt Wielkanocnych. Korzystajmy ze środków społecznego przekazu: telewizja, internet, portale społecznościowe. Tam transmitowane są Rekolekcje, Msze św., modlitwy oraz konferencje. TVP 3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie również „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą, emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.
3. Aby umożliwić wiernym wypełnienie obowiązku spowiedzi wielkanocnej od poniedziałku do soboty księża będą pełnić dyżur w konfesjonale od godz. 17.00 do 18.00. Czynny jest również konfesjonał młodych w soboty od 19.00 do 20.00. Ze spowiedzi możemy korzystać podczas każdej Mszy św. w niedziele i dni powszednie. Nie odkładajmy spowiedzi. Od Wielkanocy dzielą nas 3 tygodnie.
4. Z naszej świątyni na portalach społecznościowych transmitowane będą następujące Mszy św. i nabożeństwa: w niedzielę Msza św. „Za Parafian” o godz. 10.00; modlitwa kapłanów odmawiających różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych – każdego dnia o godz. 20.30; Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15.
5. Dziś po Mszy św. o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.00; 10.00 i 18.00. Ten dzień obchodzony jest od kilku lat w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Jedną z bardziej skutecznych form obrony zagrożonego życia nienarodzonych jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Osoby, które chciałyby się włączyć do tego Dzieła, mogą dzisiaj zabrać ze skarbon specjalne formularze i je wypełnić. Przyrzeczenia składać będziemy w środę na każdej Mszy św., po których zostaną zebrane wypełnione formularze i przesłane do Centrum Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
7. W najbliższą sobotę odbędzie się IV Ekstremalna Droga Krzyżowa do Czerwińska. Wymarsz 27 marca o godz. 20.00. Kapłan odmówi specjalną modlitwę i pobłogosławi uczestników na zewnątrz świątyni.
8. Od dziś mieliśmy rozpocząć Rekolekcje Wielkopostne i stąd przyjęliśmy intencje mszalne od poniedziałku do czwartku na godz. 17.00, 18.30 i 20.00. Wszystkie Msze św. przyjęte na te godziny będą sprawowane w wyżej wymienionych dniach o godz. 18.00.
9. Na stolikach za ławkami znajduje się Księga Trzeźwości, gdzie możemy wpisać swoją abstynencję na Wielki Post lub dłuższy okres.
10. Na zewnątrz świątyni wywieszone zostały wszelkie informacje i komunikaty Biskupa Płockiego i Konferencji Episkopatu Polski. Zapoznajmy się z nimi. Znajdziemy tam godziny transmisji Mszy św.
11. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty poświęcony Okresowi Wielkiego Postu. Znajdziemy tam również artykuł jak dobrze przygotować się do spowiedzi oraz inne artykuły. Na stolikach za ławkami znajduje się również nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym.
12. Drogi Krzyżowe w piątki o 16.30; 17.15 i 20.00 a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 16.45.
13. Za tydzień po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
14. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania czekoladowych Baranków Wielkanocnych, dzieło CARITAS oraz świec zwanych paschalikami na Uroczystość Wigilii Paschalnej. Baranki i świece znajdują się na stoliku za ławkami.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże zamieszczone zostało Zarządzenie Biskupa Płockiego odnośnie naszego zachowania w czasie pandemii. W Szczęść Boże znajduje się również wkładka z rachunkami sumienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, abyśmy dobrze przygotowali się do spowiedzi.
16. Trwają prace związane z plastycznym wypełnieniem balustrad naszego chóru oraz renowacją naszego ogrodu. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace oraz wszelką pomoc świadczoną parafii. PROBOSZCZ

Udostępnij to