Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 22 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

21 Niedziela Zwykła, Rok B
1. Trwa Nowennę przed Beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nowenna do wtorku włącznie o godz. 17.30 a dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.30.
2. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
3. W środę dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. kan. Ludwik Jasiński. Życzymy ks. kanonikowi dużo zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Ogarnijmy również modlitwą ks. Ludwika.
4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 10,00 i 18.00.
5. Również w czwartek o godz. 18.00 Msza św. a potem spotkanie dla członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
6. Organizowany jest wyjazd w najbliższą niedzielę 29 sierpnia o godz. 9.15 na Diecezjalne Dożynki w Karniewie. Powrót ok. godz. 14.00. Koszt wyjazdu 30 zł.
7. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
8. Do 29 sierpnia włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
9. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku serdecznie zaprasza Parafian, mieszkańców Płońska i wszystkich zainteresowanych, na “Koncert Papieski”, który odbędzie się 01 września o godz.20.00 przed pomnikiem Papieża na dziedzińcu szkoły przy ul. ks. R. Jaworskiego 25. Koncert poświęcony i zadedykowany Patronowi Szkoły, Wielkiemu Polakowi, towarzyszy uroczystości przekazania sztandaru szkole. Msza św., podczas której będzie miało miejsce poświęcenie sztandaru celebrowana będzie 1 września o godz. 9.00 w naszym kościele.
10. W Urzędzie Miejskim w Płońsku funkcjonuje mobilny punkt spisowy czynny w dniach od 18 do 27 sierpnia br. w godz. 8.00 – 12.00, gdzie można się spisać bezpośrednio z rachmistrzem.

11. Burmistrz Miasta Płońsk oraz wójt Gminy Płońsk przypominają o dokonaniu spisu, który jest obowiązkowy dla wszystkich. Zostało tylko 5 tygodni. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.

12. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 25 września 2021 na XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze . Zapisy i wszelkie informacje pod numerem telefonu znajdującym się w Szczęść Boże.
13. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Krakowa, Wadowic, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 21-22 września. Zapisy i informacje u p. Janusza Rosiaka w kwiaciarni na ul. Ks. Jaworskiego 23 lub pod numerem telefonu, który podany jest w Szczęść Boże.
14. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
15. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
16. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na sierpień lub dłuższy okres.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
18. W Gościu Niedzielnym znajduje się artykuł poświęcony zmarłemu Arcybiskupowi Hoserowi.
19. W Szczęść Boże od dzisiaj ukazywać się będą artykuły poświęcony Słudze Bożemu, kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu wyjęte z książki: Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków. Zachęcamy do lektury.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

KS. PROBOSZCZ

Udostępnij to