Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 czerwca 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

12 Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziś przypada Dzień Ojca. Życzymy naszym ojcom Bożego Błogosławieństwa oraz pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, a za zmarłych zanosimy ufną modlitwę aby cieszyli się niebem
2. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
3. We wtorek 25 czerwca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: „O nadziei i rozpaczy”. Wykład poprowadzi prof. dr hab. Krzysztof Wielecki. Zachęcamy do udziału w wykładzie. Prosimy wszystkich o przyniesienie indeksów, gdyż to będzie ostatni wykład w roku akademickim 2023/24.
4. W piątek przypada 22 rocznica śmierci śp. ks. Andrzeja Prusakowskiego, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1987-92. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
5. W sobotę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00.
6. W piątek uczniowie szkół podstawowych i młodzież ze szkół średnich zakończyli rok szkolny i katechetyczny. Prosimy aby ten rok zakończyli również spowiedzią i Komunią św. Spowiedź każdego dnia w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz w niedzielę.
7. W dniach 30 czerwca – 6 lipca odbędzie się XVIII Piesza Pielgrzymka w intencji Rodzin z Łomianek do Gietrzwałdu. Zachęcamy do wzięci udziału w pielgrzymce. Więcej informacji na plakacie na zewnątrz świątyni.
8. Do 01 września włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy. Obchód w szpitalu będzie każdego dnia, gdzie chorzy mogą przystąpić do Spowiedzi św. i przyjąć Komunię św.
9. Zachęcamy do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.
10. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
11. Trwa III edycja zbiórki elektroodpadów, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Św. Stanisława Kostki w Afryce. Zużyty sprzęt A, G, D, i inne temu podobne rzeczy składamy obok plebanii w wyznaczonym miejscu. Wjazd od ul. Północnej naprzeciw CPN-u. Zbiórka potrwa do 01 lipca włącznie. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę.
12. Zdjęcia z uroczystości Komunijnych i Bierzmowania można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA przy ul. Szkolnej 1.
13. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. i Odnowili Przyrzeczenia Chrztu św. oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej i asysty procesyjnej do sypania kwiatkami i noszenia szarf przy feretronach. Zgłoszenia u ks. proboszcza i ks. Marcina.
14. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę na wschodnie tereny Polski w dniach 26-28 czerwca oraz na kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat organizowanych przez naszą parafię. Zgłoszenia u ks. proboszcza i ks. Marcina.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich i naszego Szczęść Boże, znajdziemy m. in. artykuł p. Małgorzaty Jatkowskiej: „Zagubieni w cyfrowej rzeczywistości”. Zawarte są tam również informacje jak rozpoznać cyberzaburzenia? Zachęcamy do lektury.
16. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace. W chwili obecnej trwa budowa schodów granitowych przy Domu św. Siostry Faustyny.
17. W poniedziałek dzień swojego patrona obchodzi p. Janusz Urbański nasz organista, a w sobotę Biskup Senior Piotr Libera i ks. Prefekt Piotr Wilkowski. Życzymy im Bożego Błogosławieństwa, oraz pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach. Polećmy Wszechmogącemu Bogu, przez pośrednictwo Matki Najświętszej solenizantów oraz dzieci i młodzież, aby wakacje były czasem odpoczynku, zbliżenia do Boga oraz by ten czas spędziły bezpiecznie. Pod Twoją obronę… .

Udostępnij to