Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 grudnia 2018 r.
przez

4. Niedziela Adwentu, Rok C

1. Dzisiaj o godz. 14.00 na płońskim Rynku Wigilia Miejska.
2. Jutro jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Starajmy się cały dzień, zwłaszcza wieczerzę wigilijną przeżyć prawdziwie po chrześcijańsku, by stała się okazją do umocnienia jedności w rodzinach. W Szczęść Boże znajduje się modlitwa, która winna towarzyszyć Wieczerzy Wigilijnej. Gorąco zachęcamy Parafian do rozpoczęcia wieczerzy tą modlitwą. Msze św. jutro o godz. 6.30 i 10.00.
3. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką. Pasterka jutro dla dzieci o godz. 20.00, aby i one mogły doświadczyć Świętej Nocy Bożego Narodzenia, oraz dla dorosłych o godz. 24.00. Msza św. o godz. 20.00 sprawowana będzie w intencji dzieci, o Boże Błogosławieństwa w ich życiu, a o godz. 24.00 w intencji Parafian. Pasterka o 24.00 poprzedzona będzie wspólnym śpiewem kolęd od godz. 23.30.
4. Pasterki rozpoczynać się będą przy Żywej Szopce na zewnątrz świątyni. Po modlitwie przy śpiewie kolędy wejdziemy do świątyni. Serdecznie zapraszamy Parafian na Pasterki.
5. Prosimy, aby dzieci i młodzież na Pasterkę o godz. 20.00 przybyły w strojach Aniołów, Pastuszków a także Mędrców ze Wschodu. Dzieci i młodzież w strojach zajmą miejsca przy samym ołtarzu.
6. Msze św. w I i II dzień Świąt tak jak w każdą niedzielę, z tym że nie będzie Mszy św. dla młodzieży o 19.00.
7. Msza św. chrzcielna w I dzień Świąt o godz. 13.45.
8. W czwartek 27 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
9. Również w czwartek 27 grudnia w parafii św. Michała odbędzie spotkanie opłatkowe dla grupy pielgrzymkowej. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
10. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowaliśmy Żywą Szopkę. Już teraz dziękujemy wszystkim organizatorom szopki.
11. Zachęcamy również do przybywania całymi rodzinami aby obejrzeć Żywą Szopkę, która czynna będzie w godz. 8:00-20:00, od dzisiaj do 07 stycznia. Czas wystawienia Żywej Szopki uzależniony będzie jednak od zewnętrznej temperatury.
12. W niedzielę 30 grudnia w Święto Świętej Rodziny Biskupi Polscy zachęcają wszystkie parafie, aby przeprowadziły obrzęd Odnowienia Przyrzeczeń Małżeńskich. Takie Odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich odbędzie się również w naszej parafii.
13. Dziękujemy Akcji Katolickiej istniejącej przy naszej parafii za przygotowanie 100 paczek dla dzieci. Dziękujemy instytucjom i firmom za umożliwienie przygotowania paczek. Pełny wykaz firm i instytucji, które pomogły zorganizować świąteczne spotkanie znajduje się w Szczęść Boże.
14. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Śniadań Roratnich. Pełny wykaz firm i instytucji, które pomogły zorganizować Śniadania Roratnie znajduje się w Szczęść Boże.
15. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową od 20 do 27 lutego do Ziemi Świętej. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże. Zapisy u ks. proboszcza i kancelarii parafialnej.
16. Organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę, na sylwestrowe czuwanie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
17. Z Płońska organizowany jest wyjazd na ogólnopolskie spotkanie formacyjne dla mężczyzn do Ostrołęki w sobotę 05 stycznia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
18. Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Uroczystości Bożego narodzenia oraz nasz parafialny kalendarz na 2019 r. z ważnymi informacjami.
19. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. Koszt podwójnego numeru Gościa Niedzielnego wynosi 8 zł.
20. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to