Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

3. Niedziela Wielkanocna, Rok A
1. Dziś o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas IV oraz rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.
2. Dziś rozpoczynamy w Polsce XV Tydzień Biblijny. Również dziś odbywa się w naszej Ojczyźnie VII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
3. Juro liturgiczny obchód Uroczystości św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.
4. We wtorek 25 kwietnia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Dziedzictwo Świętego Jana Pawła II”. Wykład poprowadzi ks. prof. UKSW dr hab. Rafała Bednarczyk. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
5. Wspólnota Apostolatu Cudownego Medalika przy naszej parafii zaprasza na wybory Zarządu Parafialnego Apostolatu Cudownego Medalika i delegata do Okręgu w najbliższy czwartek 27 kwietnia o godz. 19.00 Spotkanie i wybory odbędą się w naszej bibliotece. Serdecznie zapraszamy członków Apostolatu i wszystkich kochających Maryję, którzy chcieliby włączyć się do tej wspólnoty.
6. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze próby przed Pierwszą Komunią św. Uczniowie ze SP nr 2 w środę i czwartek 26 i 27 kwietnia o godz. 16.30 oraz uczniowie ze SP nr 4 i dzieci chodzące do innych szkół w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 16,30 i w środę 26 kwietnia o godz. 19.00.
7. Zgodnie z wcześniejszą informacją na parkingach przykościelnych zamontowane zostały parkometry. Jak informowaliśmy 2 godziny są bezpłatne. Trzeba jednak po zaparkowaniu samochodu wydrukować bilet i włożyć go za szybę samochodu. Nasza decyzja podyktowana została brakiem miejsc parkingowych dla uczestników liturgii. Na parkingach stały samochody, których właściciele nie brali udziału w nabożeństwach.
8. Po przerwie wielkopostnej rozpoczęła działalność parafialna kawiarenka. Kawiarenka znajduje się w domu parafialnym i czynna jest w każdą niedzielę od godz. 9.00 d0 12.00, gdzie możemy zjeść smaczne ciasto i wypić kawę czy herbatę. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki.
9. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Częstochowy w sobotę 20 maja 2023 na XXVII Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Możliwość zapisów i wszelkie informacje w Szczęść Bożę.
10. W środę 3 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Kownatach zaprasza na IV Bieg Konstytucji 3 Maja. Początek wydarzenia o godz. 10.30.
11. Zwracamy się z prośbą o składanie fantów na loterię fantową, które możemy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
12. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
13. Wychodząc ze świątyni możemy nabywać czasopismo Chrystus i Ty, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów.
14. Zachęcamy również do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajdziemy wiele informacji dotyczących Tygodnia Biblijnego.
15. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną.
.

PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to