Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 lipca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

17 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dzisiaj po raz trzeci przeżywamy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Osoby starsze mogą uzyskać odpust zupełny uczestnicząc fizycznie lub przez środki masowego przekazu we Mszy św.. Odpust zupełny mogą również uzyskać osoby, które odwiedzą osoby starsze i samotne. Zachęcamy serdecznie do odwiedzenia starszych i samotnych osób.
2. We wtorek dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. kan. Krzysztof Kozłowski, który od 2 lat posługuje w naszej parafii. Życzymy mu wielu łask Bożych, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
3. Również we wtorek 25 lipca przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Stąd też w najbliższą niedzielę 30 lipca, po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów mechanicznych, wypraszając u Boga za pośrednictwem św. Krzysztofa potrzebne łaski dla kierowców. Będziemy modlić się również o bezpieczeństwo na naszych drogach. Zapraszamy więc kierowców z pojazdami niezależnie od tego, czy pojazdy były już poświęcone czy też nie. W tym dniu, w czasie poświęcenia pojazdów, zbierane będą ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy, aby mogli sprawnie docierać do wszystkich zakątków swoich placówek misyjnych. To nasze podziękowanie za szczęśliwie przejechane kilometry. Kierowcy otrzymają specjalne obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa.
4. W środę 26 lipca w naszym ogrodzie po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Zapraszamy członków jak i tych, którzy chcą się wpisać do tych wspólnot zawierzając swoje życie Maryi.
5. W najbliższą sobotę 29 lipca Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej organizuje wyjazd do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej. Więcej informacjo i możliwość zapisów w Szczęść Boże.
6. Stowarzyszenie Płońszczanie organizuje wyjazd na Podlasie w dniach 23-25 sierpnia. Więcej informacji o wyjeździe w Szczęść Boże.
7. W dniach 1-3 września w Popowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw. Więcej informacji na plakatach.
8. Od 9 lat funkcjonuje w naszej parafii fb. Zachęcamy do śledzenia parafialnego fb-a.
9. Do 03 września włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
10. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
11. Rozpoczynamy zapisy do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
12. Rozpoczęliśmy również zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sierpca, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, którą zapoczątkował 31 lat temu nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski.
13. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
15. Rozpoczęliśmy prace mające na celu uszlachetnienie miejsca, gdzie trwa wystawienie Najświętszego Sakramentu. Te prace zakończymy w przyszłym tygodniu.
16. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Przybyły już cztery transporty granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to