Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 lutego 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 lutego 2020 r.
przez

7. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dziś rozpoczynamy w polskim Kościele 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi: “Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Wszyscy mamy świadomość, jakim nieszczęściem jest pijaństwo dla samych alkoholików, ich rodzin (zwłaszcza dzieci) i całego Narodu. Prosimy o modlitwę osobistą w tej intencji i o udział we Mszach świętych w tym tygodniu. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, w której zobowiązujemy się do abstynencji na całe życie lub na pewien okres czasu, np. na jeden rok, do 18-go roku życia, czy choćby na czas Wielkiego Postu. Nawet jeśli osobiście nie potrzebujemy składać takich przyrzeczeń, to podejmijmy je, aby wynagrodzić Panu Bogu grzech pijaństwa i wyprosić trzeźwość. Księga Trzeźwości znajduje się na stoliku za ławkami.
2. Jutro o godz. 16.30 w auli domu parafialnego spotkanie dla członków KŻR i wszystkich chętnych.
3. We wtorek 25 lutego o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: „Nawróceni świadkami żywego Boga”. Wykład poprowadzi Marcin Witan, kierownik red. ekumenicznej Polskiego Radia. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
4. W środę rozpoczynamy Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, która będzie się odprawiać w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież otrzymywać będą specjalne pamiątki obecności na Drogach Krzyżowych, które wklejać będą do specjalnych książeczek / prezentacja pamiątki /.
5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, podobnie jak w Wielki Piątek, to znaczy nie tylko zakaz spożywania pokarmów mięsnych, ale także ilościowe ograniczenie jedzenia. Msze św. w środę odprawimy o 7.00, 10.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00 i 20.00 – dla młodzieży i pracujących. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
6. W czwartek kolejne spotkanie Apostolatu Maryjnego. Zapraszamy tych, którzy już należą do tej formacyjno – modlitewnej grupy oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00, a potem w domu parafialnym na spotkanie ok. 18.45.
7. W najbliższą niedzielę obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Zachęcamy do modlitwy za tych, którzy tyle wycierpieli, a wielu z nich oddało życie walcząc o wolną Polskę.
8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.45 Gorzkie Żale i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
9. Od 28 lutego w kinach można oglądać film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film Najświętsze Serce rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque, i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa ma w Polsce, a szczególnie w polskich rodzinach, piękną tradycję. Nasza Ojczyzna została też oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kin.
10. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się 7 marca.
11. W związku z Terenową Drogą Krzyżową do Smardzewa, zwracamy się z prośbą do osób, które mają uprawnienia do kierowania ruchem, aby zgłosiły się do ks. proboszcza. Więcej informacji o Ekstremalnej i Terenowej Drodze Krzyżowej za tydzień.
12. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej, która funkcjonuje w domu parafialnym od poniedziałku do piątku. W poradni nieodpłatnie porad udzielają: doradca życia rodzinnego, pedagog, psycholog, specjalista od uzależnień, prawnik i ksiądz. Zachęcamy do korzystania z poradni rodzinnej, gdy coraz więcej problemów pojawia się z naszym życiu. Wykaz dyżurów i godziny przyjęć znajdują się w Szczęść Boże.
13. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2019 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
14. Na stoliku za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz opisów nawróceń. Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o filmie „Najświętsze Serce”. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym.
15. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
16. W środę dzień swojego patrona obchodzić będzie Biskup Pomocniczy Diecezji Płockiej Mirosław Milewski a w piątek Biskup Senior Roman Marcinkowski. Ogarnijmy naszą modlitwą solenizantów. Pod Twoją Obronę…
PROBOSZCZ

Udostępnij to