Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 maja 2021 r.
przez

8 Niedziela Wielkanocna (Zesłanie Ducha św.) B
1. Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy św., która tradycyjnie kończy okres przystąpienia do Spowiedzi i Komunii św.
2. Dorocznym zwyczajem dzisiaj o 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Natomiast jutro, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, o godz. 15.00 przewidziany jest autokarowy wyjazd do Smardzewa osób chorych i starszych, żeby mogły wziąć udział w przygotowanej dla nich modlitwie i Mszy św. o godz. 16.00.
3. Jutro w Święto Matki Bożej, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przed Bierzmowaniem.
5. W środę przypada Dzień Matki. Życzymy naszym Mamom Bożego Błogosławieństwa i zdrowia, a za zmarłe zanosimy ufną modlitwę, aby cieszyły się niebem.
6. Również w środę 26 maja o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Kopernika odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych.
7. W piątek 28 maja o godz. 19.30 zapraszamy młodzież na spotkanie modlitewne ze wspólnotą Wojsko Gedeona z Ciechanowa.
8. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku, przy ul. Płockiej 76, serdecznie zaprasza dzieci i młodzież, które chcą podjąć edukację artystyczną na przesłuchania w dniach 28-29 maja 2021 r.
9. W najbliższą sobotę 29 maja o godz. 19.15 odbędą się Msze św. przy figurkach w Koziminach Stachowo i Cieciórkach.
10. W najbliższym tygodniu odbędą się próby przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych oraz spowiedź dzieci, a także rodziców i członków rodzin.
11. Dni oraz godziny prób i spowiedzi umieściliśmy w Szczęść Boże, na stronie internetowej i na fb.
12. Prosimy Parafian o przybycie w najbliższą niedzielę na Mszę św. na inne godziny, niż godziny komunijne. W czasie Mszy św. podczas której dzieci odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego do kościoła wejdą tylko dzieci i rodzice. Innych usilnie prosimy, aby uczestniczyli na zewnątrz świątyni. Prośba podyktowana jest względami epidemiologicznymi.
13. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. oraz innych do służby ministranckiej. Zgłoszenia w zakrystii.
14. Po przerwie spowodowanej pandemią rozpoczyna swoją działalność Duchowa Arka – nasza parafialna kawiarenka. Od dzisiaj aż do wczesnej jesieni kawiarenka będzie czynna w naszym pięknym ogrodzie. Zachęcamy, aby na świeżym powietrzu wśród kwiatów wypić kawę, herbatę i zjeść smaczne ciasto. Dziękujemy p. Kazimierze i wszystkim innym zaangażowanym przy funkcjonowaniu kawiarenki.
15. W poniedziałek 7 czerwca o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla nauczycieli rejonu płońskiego.
16. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach.
17. W 2016 roku obchodziliśmy w Kościele Rok Miłosierdzia, a nasza świątynia była Świątynią Jubileuszową, gdzie można było uzyskać odpusty zupełne. Odpowiedzią parafii w tym szczególnym roku było utworzenie przy naszej parafii Parafialnego Zespołu CARITAS, aby nieść pomoc potrzebującym. W tym roku mija już 5 lat od utworzenia dzieła służącego człowiekowi będącemu w potrzebie. Dziękujemy wolontariuszom posługującym w naszym płońskim Caritasie. Więcej informacji o Parafialnym Zespole Caritas w Szczęść Boże. Tam też znajdziemy dni i godziny pracy PZC.
18. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
19. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
20. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. następujące artykuły: „40 lat od zamachu na Jana Pawła II”, przybliżenie postaci św. św. Otylii i św. Rity oraz artykuł „Moc przebaczenia, siła modlitwy”. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
21. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
22. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
23. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
24. Na koniec naszych ogłoszeń pragniemy przekazać kilka informacji liturgicznych:
1. W czasie wyznania wiary dawniej mówiono Zmartwychwstał trzeciego dnia. W chwili obecnej prawidłowa formuła brzmi „Zmartwychwstał dnia trzeciego”.
2. Po Ojcze nasz i modlitwie kapłańskiej odmawialiśmy „Bo Twoje jest królestwo, potęga, i chwała na wieki”. Powinno być „ Bo Twoje jest królestwo i potęga i chwała na wieki”.
3. Do Litanii Loretańskiej Kościół wprowadził nowe wezwania.
Takich formuł i wezwań od dnia dzisiejszego będziemy używać.
4. Czwarta, ostatnia uwaga dotyczy przyjmowania Komunii św. na rękę. Po spożyciu Komunii św. winniśmy spojrzeć na naszą dłoń, na którą kapłan złożył Ciało Pańskie. Gdybyśmy zauważyli nawet najmniejszą okruszynę Komunii św., to winniśmy Ją z pobożnością spożyć.
PROBOSZCZ

Udostępnij to