Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 października 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

30. Niedziela Zwykła, Rok C

1. W najbliższy wtorek 25 października o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: ” Posługa Kościoła w czasie pandemii”. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Józef Kloch. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
2. W najbliższy piątek dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. Tadeusz Kulesza. Życzymy mu zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na dzieła misyjne.
4. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian w ramach swojej działalności utworzył sekcję szachów. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zapraszamy chętnych począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zajęcia prowadzi instruktor Zbigniew Bieńkowski.
5. Od 28 kwietnia do 6 maja 2023r. planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie, Budapesztu, Dubrownika, Zagrzebia, Esztergom, Splitu, Trogir, Mostaru, Jeziora Plitwickie i innych miejscowości na Bałkanach. Koszt pielgrzymki wynosi 3150 zł / 2990 – stali klienci / i 100 euro – bilety wstępów i przewodnicy. Zaliczka wynosi 900 zł. Pozostała sumę wpłacamy na miesiąc przed rozpoczęciem pielgrzymki. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
6. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
7. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.
8. Zachęcamy do zapisania się do grupy ministranckiej, scholi, zespołu muzycznego, chóru parafialnego i grupy młodzieżowej Na Maksa.
9. Trwa modlitwa różańcowa. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejają do specjalnych książeczek otrzymanych po Mszy św. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. W drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia, w piątki, losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Na zakończenie października rozlosowane zostaną figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
10. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
11. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
12. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
13. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to