Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 sierpnia 2020 r.
przez

21 Niedziela Zwykła, Rok A

1. We wt6orek dzień swojego patrona obchodzić będzie ks. kan. Ludwik Jasiński. Życzymy ks. kanonikowi dużo zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Ogarnijmy również modlitwą ks. Ludwika.
2. W środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 10,00 i 18.00.
3. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. a potem spotkanie dla członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych.
4. W związku z Koronacją Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku i wizytą Nuncjusza Apostolskiego w nocy z 5 na 6 września br. organizowana jest Piesza Pielgrzymka Nocna do Czerwińska. Wyjście z Parafii św. Michała w Płońsku. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
5. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
6. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współ uzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
7. Do 30 sierpnia włącznie Msze św. według porządku wakacyjnego.
8. Od 28 sierpnia br. wchodzi do kin film ZIEJA. To film o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. W Szczęść Boże więcej informacji o filmie
9. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury i ubrań, którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców. W Szczęść Boże znajduje się numer konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
10. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia do ks. proboszcza. Wykaz osób, które już podjęły się adoracji wraz z grafikiem dni adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
11. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
12. Na tablicy ogłoszeń znajduje się broszura Ministerstwa Klimatu odnośnie programu Czyste Powietrze. Dzięki temu programowi osoby mieszkające w domach jednorodzinnych mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę systemów grzewczych oraz termomodernizację budynków.
13. Na stolikach za ławkami znajduje się książka – album o Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej, która odbyła się w ubiegłym roku. W książce oprócz treści historycznej znajduje się wiele zdjęć, na których być może i my jesteśmy. Koszt książki – albumu wynosi 25 zł. Zachęcamy do nabywania.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajdziemy informację o Objawieniu Matki Bożej w Amsterdamie oraz modlitwę do Matki Bożej Pani Wszystkich Narodów, do której odmawiania zachęcamy. W Szczęść Boże znajdziemy również Apel o przestrzeganiu rozporządzeń sanitarno – epidemiologicznych.
15. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Błogosławionej Matce Speranza, jednej z największych mistyczek XX w., oraz przyjaciółce Polski, o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o sanktuariach, które warto odwiedzić w czasie wakacji i inne ciekawe artykuły.
16. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.

PROBOSZCZ

Udostępnij to