Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 23 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

3. Niedziela Zwykła, Rok C
1. Dziś o godz. 15.30 w naszej świątyni XXIV Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Płońsku wraz z solistami scen warszawskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie.
2. We wtorek 25 stycznia o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “”Modlitwa jako najwyższy przejaw ludzkiej aktywności”. Wykład poprowadzi o. Jacek Salij. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
3. We wtorek o godz. 19.00 w naszej świątyni spotkanie młodzieży z klas II i starszych przygotowujących się do Bierzmowania. Młodzież będąca na kwarantannie uczestniczyć będzie w spotkaniu przez parafialny profil fb.
4. Za tydzień w niedzielę, zgodnie z zapowiedzią podaną w czasie rekolekcji adwentowych, każda Msza św. opatrzona będzie komentarzami, dla lepszego przeżywania Eucharystii, tego bezcennego Daru, który nam zostawił Chrystus.
5. Za tydzień ofiary złożone na tacę w całej Polsce przeznaczone będą na renowację Domu Polskiego w Rzymie.
6. Porządek wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek (24 stycznia) – od godz.. 16.00 ul. Ks. Jaworskiego nr 17 i 21 (1 ksiądz); ul. Klonowa: nr 6D; 6E i 6F (1 ksiądz); ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20 i 20A (1 ksiądz); nr 20B i 20C (1 ksiądz);
Wtorek (25 stycznia) – od godz.. 16.00 ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20 D (1 ksiądz); ul. Zielona 3 i 5 oraz Łąkowa 2 ( 1 ksiądz);
We wtorek ostatni dzień kolędy tradycyjnej.
7. Od środy rozpoczynamy Msze św. sprawowane w intencji mieszkańców, którzy z racji pandemii nie mogli uczestniczyć w tradycyjnej kolędzie. Na kolędowy wieczór w kościele złoży się Msza św., adoracja i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, podobnie jak to czyniliśmy rok temu. Po powrocie do domów odbędzie się druga część kolędy, na którą złoży się spotkanie domowników, odmówienie modlitwy oraz poświęcenie mieszkań wodą święconą i naznaczenie drzwi domów, mieszkań znakami K+M+B. Wioski, ulice i bloki będą wyznaczane na poszczególne dni tygodnia. Od poniedziałku do piątku – Msze Święte o godz. 19.00 a w soboty o godz. 10.00. Na te Msze św. zapraszamy również rodziny, u których już była kolęda w sposób tradycyjny, bo Msze św. sprawowane będą w intencji wszystkich mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic i bloków.
Środa (26 stycznia). Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Młodzieżowej: nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8A, 9, 10,
Czwartek (27 stycznia). Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Młodzieżowej nr 11, 12 i 12A 13, 14, 15 A, 17, 19,
Piątek (28 stycznia) Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Młodzieżowej nr 21, 23, 25, 27, 29, 31, 31/1; 31 A; 31 B;
Sobota (29 stycznia) Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Granicznej, Cieciórk, Michowa, Szpondowa, Kozimin Nowych, Kozimin Starych, Kozimin Stachowo, Wycinek i Kownat.
Poniedziałek (31 stycznia) Msza św. o godz. 19.00 i spotkanie modlitewne w gronie rodzinnym.
Mieszkańcy ul. Młodzieżowej 31 C do N- mieszkania nad pawilonami handlowymi; 31O; 31P; 31R i 31S ul. Zachodniej; Letniej 10A; 10B; ul. Szkolnej 4; 6; 32; 34; 36
8. Jeśli ktoś pracuje w wyznaczonym dniu, to zapraszamy na Mszę św. w innym dogodnym dniu tygodnia.
9. Trwają w dalszym ciągu zapisy do modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci. Do tej szczególnej modlitwy możemy zgłosić się w czasie kolędy.
10. Przy Żłóbku znajduje się poświęcona kreda, kadzidło i woda, które możemy zabrać do domów.
11. Zwracamy się z serdeczną prośbą, abyśmy przybywali do świątyni w maskach ochronnych i mieli je właściwie założone. Prosimy również o zaszczepienie się przeciw koronawirusowi. Nasza prośba podyktowana jest troską o zdrowie nas wszystkich.
12. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
13. Przypominamy parafianom i gościom, że w okresie zimowym funkcjonuje tylko jedna toaleta w podziemiach naszej świątyni – wejście od zewnątrz przy wejściu do zakrystii. W pozostałym okresie funkcjonuje również toaleta w ogrodzie parafialnym.
14. Po Mszy św. możemy podejść do ołtarza i zabrać poświęcony Cudowny Medalik składając dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do noszenia Medalika i odmawiania modlitwy, o którą prosiła Maryja. „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”.
15. Zachęcamy również do włączenia się w Nowennę przed 200 rocznicą objawienia Matki Bożej w Paryżu. Więcej informacji o Nowennie w Szczęść Boże.
16. W Szczęść Boże znajduje się obrzęd Intronizacji Pisma św. w rodzinie. Zachęcamy do przeżycia intronizacji w rodzinie.
17. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabycia gromnic przed Uroczystością Matki Bożej Gromnicznej. Możemy również nabywać kalendarze parafialne, książki i inne dewocjonalia.
18. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
19. Dziękujemy za ofiary składane na kolędę, nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to