Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 24 czerwca 2018 r.
przez

12. Niedziela Zwykła, Rok B

1. We wtorek 26 czerwca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się ostatnie w roku akademickim 2017/18 spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C… Chrześcijaństwa. Temat spotkania: Dylematy sumienia w życiu społecznym współczesnych Polaków. Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie. Studentów prosimy o przyniesienie indeksów w celu wpisania zaliczenia roku.
2. W czwartek mija 16 lat od śmierci śp. ks. Andrzeja Prusakowskiego, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1987-92. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. dla członków i sympatyków Apostolatu Maryjnego, a po Mszy św. w domu parafialnym spotkanie formacyjne.
4. W czwartek 28 czerwca przy naszym kościele będzie możliwość skorzystania z badań mammograficznych. Badania w godzinach 13.00 – 17.00.
5. W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. W czasie uroczystości gościć będziemy misjonarza z Brazylii ks. Marka Figurskiego. Ks. Marek po Mszach św. będzie zbierał ofiary na Misje.
6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i procesja eucharystyczna. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
7. Organizujemy 4 dniową pielgrzymkę do Tarnowa, Rzeszowa, Przemyśla, Sanoka, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy, Dukli, nad Solinę i innych miejscowości w dniach 23-26 sierpnia. Koszt wyjazdu z posiłkami, przejazdami, biletami wstępów i noclegami wynosi 600 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę na 3 tygodnie przed wyjazdem. Zgłoszenia na pielgrzymkę u ks. proboszcza, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jest jeszcze kilka miejsc.
8. Samorząd Miasta Płońska rozpoczął akcję edukacyjną promującą Koperty życia. Koperta życia może uratować zdrowie osób starszych i samotnych. Więcej informacji o akcji na plakatach.
9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
10. Zdjęcia z Pierwszej i Generalnej Komunii św. możemy odbierać w zakładzie fotograficznym na ul. Szkolnej 1, dawna Wieczorków.
11. Caritas Diecezji Płockiej prowadzi akcję Plecak pełen uśmiechów, która polega na wypełnieniu przyborami szkolnymi plecaków, które przekażemy dzieciom płońskich szkół. Rodziny, które chciałyby włączyć się w akcję, proszone są o odebranie plecaków z zakrystii lub kancelarii parafialnej, wypełnienie ich przyborami i oddanie do 26 sierpnia.
12. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej w bieżącym roku organizuje 2 pielgrzymki do grobu św. Stanisława Kostki w Rzymie. Pielgrzymka samolotowa w dniach 20-23 października oraz Pielgrzymkę autokarowa w dniach 19-25 października. Zgłoszenia i informacje w Kurii Diecezjalnej Płockiej.
13. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
14. Są jeszcze wolne miejsca dla chętnych na wyjazd do Częstochowy na pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców, która się odbędzie 1 i 2 lipca. Wyjazd o godz. 9.40 sprzed kościoła, powrót – wieczorem 2 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
15. W lipcu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania dla narzeczonych. Osoby, które nie odbyły jeszcze takich spotkań, a zamierzają zawrzeć związki małżeńskie do stycznia 2018 roku proszone są o przybycie na spotkania. Pierwsze spotkanie 01 lipca o godz. 15.30 w domu parafialnym.
16. Od dzisiaj aż do 02 września obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy. W czasie Mszy św. o godz. 12.30 włączone będą głośniki zewnętrzne by dać możliwość udziału we Mszy św. rodzicom z małymi dziećmi.
17. W związku z rozporządzeniem RODO od dzisiaj zapowiedzi przedślubne zamiast w naszym czasopiśmie Szczęść Boże wywieszane będą w gablocie razem z ogłoszeniami parafialnymi.
18. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym po wieczornej Mszy św.
19. Na stolikach za ławkami znajdują się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz nieodpłatny najnowszy numer czasopisma Dobre Nowiny.
20. Wychodząc ze świątyni możemy nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajduje się zachęta ks. Biskupa Piotra Libery do modlitwy o deszcz.
21. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
22. Drodzy Bracia i Siostry! W sobotę dekretem Księdza Biskupa Piotra Libery kończy pracę w naszej parafii ks. Waldemar Dziewulski. Dziękujemy za pracę duszpasterską i katechetyczną. Dziękujemy za opiekę nad Grupą Dorosłych Lektorów, Ministrantami i Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym, za przygotowywanie Rodziców i Chrzestnych przed Chrztem św. Dziękujemy za posługę w konfesjonale i głoszone słowo Boże. W sobotę ksiądz Waldemar rozpocznie pracę w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pracę katechetyczną oraz za wszelkie inicjatywy duszpasterskie. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nowej placówce. Obiecujemy również modlitwę w Twojej intencji.
23. Polećmy Wszechmogącemu Bogu, przez pośrednictwo Matki Najświętszej i św. Piotra, osobę i posługę Biskupa Płockiego Piotra Libery, który w piątek obchodzić będzie dzień swojego patrona. Pomódlmy się również za ks. Waldemara rozpoczynającego posługę w samodzielnej palcówce oraz dzieci i młodzież, aby wakacje były czasem odpoczynku, zbliżenia do Boga oraz by ten czas spędzili bezpiecznie. Pod Twoją obronę… .
24. Modlitwa o deszcz: Suplikacje………….

Udostępnij to